CVK MADENCİLİK'in halka arz başvurusu SPK tarafından kabul edildi. Halka arzda Toplamda 8,400,000 pay dağıtalacak. Dağıtılacak payların yüzde 20'si halka açık olacak. CVKMD Halka arzı ''Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş'' ortaklığında gerçekleşecek.

CVK MADENCİLİK Halka Arz Detayları

CVK MADENCİLİK, Halka arz başvurusu onaylandı. CVK Madencilik (CVKMD) halka arz fiyatı ''105'' Liradır. Onaylanan Halk arzın büyüklüğü 882 Milyon TL olarak açıklandı.

Halka Arz Şekli:

- Sermaye Artırımı : 7.000.000 Lot
- Ortak Satışı : 1.400.000 Lot (Begüm Çevik)

  • CVKMD halka arzı ''Oransal dağıtım'' yöntemiyle gerçekleşecek.
  • CVKMD halka arzına katılacak olan yatırımcılar T1-T2 bakiye kullanılamayacak.
  • CVKMD halka arzında payların yüzde ''20'' halka açık olacaktır.

Satmama Taahhüdü

- 180 Gün, İhraççı
- 6 Ay, Ortaklar

CVK MADENCİLİK Halka Arzı Hangi Bankalarda Olacak ?

CVK MADENCİLİK halka arzında yatırımcılar ''Tera Menkul Değerler A.Ş.'' aracılığı ile işlem yapabilirler.

Ebebek Halka Arz Detayları... Halka Arz Ne Zaman ? Ebebek Halka Arz Detayları... Halka Arz Ne Zaman ?

cvk-madencilik-halka-arz

CVK MADENCİLİK Ne Zaman Halka Arz Olacak ?

CVK Maden halka arz tarihinin 4-5-6 Nisan 2023 olarak açıklanması beklenmektedir. Halka arz için talep toplama süresinin ise 3 gün olması öngörülmekte.

CVK MADENCİLİK Halka Arz Nerede Kullanılacak ?

CVKMD halka arz ile kaynak elde edilmesi, öz kaynak yapısının güçlendirilmesi, şirket değerinin ortaya çıkması, kurumsal kimliğinin güçlendirilmesi, marka bilinirliği ve tanınırlığının pekiştirilmesi, şeffaflık ve sürdürülebilirlik ilkelerinin daha güçlü şekilde uygulanması hedefleniyor.

Şirketin çıkarılmış sermayesi sermaye artırımı yoluyla, 35.000.000 TL’den 42.000.000 TL’ye artırılacaktır. Halka arza konu 7.000.000 TL nominal değerli B grubu hamiline yazılı payların satışından halka arz maliyetlerinin düşülmesinden sonra elde edilecek fonun, 30%’u yeni Maden Ruhsat lisanslarının alımında ve işletme sermayesi olarak, 70%’lik kısmı ise Maden Ruhsatı şirket adına kayıtlı Balıkesir Sarıalan bölgesindeki altın madeni sahasında kurulacak olan üretim tesisinin finansmanında kullanılması planlanmaktadır.

Halka arz sermaye artırımı ve ortak satışı yöntemleriyle gerçekleştirilecek olup, ortak satışı ile elde edilecek kaynağın kullanımı ortakların tasarrufunda olacaktır.

CVK MADENCİLİK Faaliyeti Nedir ?

CVK Madencilik, 100% yerli sermaye ile kurulmuş olan işletmeleri ile maden faaliyetlerini sürdürmektedir. CVK Madencilik, modern mühendislik uygulamaları ve teknolojinin sunduğu tüm imkânlardan faydalanarak, faaliyetlerinin etki ve ölçeğini gün be gün artırmaya ve Türkiye’nin en yüksek kaliteli krom, kurşun, çinko, bakır, manyezit cevherlerini üretmeye devam etmekte olup, altın cevheri üretimi için de AR-GE çalışmalarına son sürat devam etmektedir.

CVK Madencilik kendi maden ruhsatları üzerinde konsantre ve parça kromit cevheri ile, konsantre kurşun, çinko, bakır, gümüş metal ürünlerini üreten ve tamamını kendi ihraç eden, yine kendi uhdesindeki ve iş geliştirmeye yönelik potansiyeli yüksek ruhsat sahalarında arama ve etüt çalışmalarını aralıksız sürdüren bir maden grubudur.