Dev enerji şirketi Gesan'dan yapılan açıklamaya göre,‘'HİBRİT ARAZİ GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ'' yapımı anlaşması imzaladı. Şirket yaptığı anlaşmadan 15 milyon 985 bin dolar kazanacağı da bildirildi. Güncel kur ile 311 milyon 68 bin 100 TL gelir elde edecek olan şirketin yaptığı anlaşma ile cirosunu ve karlılığını büyük oranda artırması beklenmektedir.

GESAN KAP Açıklaması

Şirketin KAP üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada; ''Şirketimiz, AKIN HOLDİNG iştiraki ÖRLEMİŞ RES ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. ile İzmir/Bergama'da bulunan rüzgâr enerji santraline ‘'HİBRİT ARAZİ GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ'' yapılması hususunda anlaşmaya varmıştır. Anlaşma bedeli vergiler hariç toplam 15.985.000 USD'dir. (Onbeşmilyondokuzyüzseksenbeşbin, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile anlaşma bedeli 311.068.100 TL)

Teknoloji Alanına Yatırım Yapan Şirketten Sermaye Artırım Açıklaması Teknoloji Alanına Yatırım Yapan Şirketten Sermaye Artırım Açıklaması

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.'' açıklamalarında bulundu.

gesan-1-1

GESAN Faaliyeti Nedir ?

Girişim Elektrik Sanayi olarak elektriğin üretimi, iletimi, dağıtımı ve kontrolü aşamalarının tamamında hem anahtar teslim taahhüt, hem de çok geniş bir yelpazede ürünün ve sistemin üretim ve tedariğini yapıyor, mühendislik ve üretim gücümüzle kurulduğumuz 1999 yılından bu yana stratejik adımlarla sürekli olarak büyümeye devam ediyoruz.

Ofislerimiz, çok sayıda kapalı ve açık üretim alanlarına sahip fabrikalarımız, ARGE merkezimiz, ve test laboratuvarımızla toplam 80.000 m2’nin üzerinde üretim alanına sahip Ankara’daki merkez kampüsümüzde enerjinin her alanında en iyi hizmet, ürün ve çözümleri sunuyoruz. Hollanda, Makedonya, Irak, Fas, Cezayir ve Ukrayna’da yerleşik ofis ve tesislerimizde görev alan mühendislerimiz ve personelimizle önceliğimiz Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgeleri olmak üzere 5 kıtada 60 ülkeye ürün ve hizmetlerimizi ulaştırıyoruz.