SPK’nın bedelsiz sermaye artırımı başvurularını onayladığı şirketler arasında Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. (NTGAZ), Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS) ve Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (EPLAS) da bulunuyor. Bu şirketlerin bedelsiz sermaye artırımı kararları son bültende ilan edildi.

SPK, Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (ASELS) iç kaynakları kullanarak %100 oranında bedelsiz sermaye artırımı yapmasına izin verdi. Şirketin sermayesi 2.280.000.000 TL’den 4.560.000.000 TL’ye yükselecek. Şirket, SPK’nın onayını duyurmasından sonra şirket, yakın zamanda bedelsiz sermaye artırımına başlayacak. 

Elektrik Şirketi, Milyon Dolarlık Dev Sözleşmeyi Açıkladı Elektrik Şirketi, Milyon Dolarlık Dev Sözleşmeyi Açıkladı

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS) Faaliyeti Nedir?

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS), Türkiye’nin önde gelen savunma elektroniği şirketidir. ASELS, 1975 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaç duyduğu modern elektronik sistemleri yerli ve milli kaynaklarla geliştirmek amacıyla kurulmuştur. Şirket, savunma teknolojileri ve sivil teknolojiler olmak üzere iki ana faaliyet alanında hizmet vermektedir. Savunma teknolojileri alanında, radar, haberleşme, elektronik harp, elektro-optik, aviyonik, silah, füze, komuta kontrol ve bilgi sistemleri gibi yüksek teknolojili ürün ve sistemler üretmektedir. Sivil teknolojiler alanında ise sağlık, ulaşım, enerji, akıllı sistemler ve güvenlik gibi sektörlerde kritik teknolojiler geliştirmektedir. ASELS, Ar-Ge yetkinliği, inovasyon kültürü, kurumsal yönetimi ve sürdürülebilirlik vizyonu ile hem Türkiye hem de dünya pazarında rekabet gücüne sahip bir teknoloji firmasıdır.