Europower Enerji Şirketinin yaptığı anlaşmadan kazanacağı tutar 60 milyon TL olacağı açıklandı. Şirket son yaptığı iş anlaşmasından 3 milyon 87 bin dolar kazanacak. Güncel kur ile 60 milyon 103 bin 890 TL gelir elde edecek olan şirketin yaptığı anlaşmayla cirosunu ve karlılığını artırması beklenmektedir.

Europower Enerji (EUPWR) İş Anlaşması KAP Açıklaması

Şirketin KAP üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada; ''Şirketimiz, grup firmamız GİRİŞİM ELEKTRİK SANAYİ TAAHHÜT VE TİC. A.Ş.'nin yapımını üstlendiği ‘'MERİNOS HALI ÖZTÜKETİM ÇATI GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ PROJESİ'' işinin Alçak Gerilim Pano, Konstrüksiyon ve Scada kısımlarının üretimini gerçekleştirecektir. Üretimini gerçekleştireceği kısımların bedeli toplam 3.087.000, -USD'dir. (Üçmilyonseksenyedibin, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile bedel 60.103.890, -TL)

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.'' açıklamalarında bulunuldu.

Geçtiğimiz Hafta En Çok Kazandıran Yatırım Araçları Geçtiğimiz Hafta En Çok Kazandıran Yatırım Araçları

EUPWR Faaliyeti Nedir ?

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş. 38.000m² ‘lik bir üretim alanında faaliyet gösteren Europower Enerji A.Ş. deneyimli, çözüm odaklı ve nitelikli bir mühendislik ekibi ile AG-OG-YG elektrik sistemleri için ürünler tasarlar, geliştirir ve üretir.

Üretim;
- Orta gerilim sabit veya çekilebilir hava yalıtımlı metal ve metal kaplı şalt panoları, SF6 yalıtımlı halka devre birimleri
- Otomasyon ve SCADA panoları dahil olmak üzere her türlü alçak gerilim şalt tesisleri ve panolar
- Metal sac, sandviç panel, beton ve özel tip kompakt trafo merkezleri / kiosklar
- YG-YG, YG-OG, OG-OG VE OG-AG mobil trafo merkezleri
- Raylı sistemler için havai hat vakumlu yük ayırıcılar, havai hat ayırıcıları
- YG-OG-AG kapasitör bankları, sabit ve mobil güç faktörü düzeltme sistemleri