Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. (DOHOL) tarafından 28 Temmuz 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik tarihi güncellemesi hakkında açıklama yapıldı. Şirketin bu açıklama sonrası sermaye tavanı 4.000.000.000 Lira olacağı da bildirildi.

KAP Açıklaması

DOHOL şirketi sermaye tavanı artırımı ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; ''Şirketimizin kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresinin (2023-2027) yılları olarak belirlenmesi ve bu doğrultuda Şirketimiz esas sözleşmesinin “Kayıtlı ve Çıkarılmış Sermaye” başlıklı 7. maddesinin ekte yer aldığı şekilde tadil edilmesine onay verildiği hususu Sermaye Piyasası Kurulunun 28.07.2023 tarihli ve 40235 sayılı yazısı ile Şirketimize bildirilmiştir.''

sermaye-5

THY'den Yeni Şirket Planlamasına Dair Açıklama Geldi THY'den Yeni Şirket Planlamasına Dair Açıklama Geldi

DOHOL Faaliyeti Nedir ?

Aydın Doğan tarafından 1980 yılında kurulmuştur. Enerji, demir-çelik sanayisi, akaryakıt, otomotiv, finans, gayrimenkul ve eğlence sektörlerinde faaliyet gösteren İstanbul merkezli bir holdingtir. Uzun yıllar öncülük ettiği medya sektöründen 2018'de çekilmiştir.

Editör: Ece Çavuşlu