Borsa İstanbul'dan 1 Aylık Tedbir Kararı Borsa İstanbul'dan 1 Aylık Tedbir Kararı

Enerji devlerinden biri olan ''ASTOR'' şirketinin yurtdışına yaptığı iş anlaşması ile ilgili detayları bu yazımızda listeledik. Toplamda ''9.860.139'' lira değerinde olan bu iş anlaşmasının detayları hakkında şirket KAP'a açıklamalarda bulundu.

ASTOR KAP Açıklaması

Şirket tarafından iş anlaşmasına yönelik yapılan açıklamada; 

''İspanya' da yerleşik özel bir firma ile 464.000.- EUR (DörtyüzaltmışdörtbinAvro - 9.860.139.- TL. DokuzmilyonsekizyüzaltmışbinyüzotuzdokuzTürkLirası - TCMB Satış Kuru alınmıştır.) tutarında "4 Adet Dağıtım Transformatörü" sözleşmesi imzalanmıştır.

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.''  açıklamalarında bulunuldu.

ASTOR Faaliyeti Nedir ?

Astor Enerji 40 yıla yakın bilgi birikimi ile transformatör imalat ve satışı yaparak elektromekanik imalat sanayinde sektöre yön veren, yenilikçi ve dünya çapında ülkemizi başarı ile temsil eden bir firmadır. Elde ettiğimiz tecrübe, üretim ve kalite anlayışımızı Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri ve Kompakt Trafo Merkezleri üretimine aktararak sektöre katkı sağlamayı hedefleyen firmamız, Ar-Ge çalışmaları sonucu gerekli sertifikasyonları tamamlayarak Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri ve Kompakt Trafo Merkezleri üretim ve satışına başlamıştır.

Ankara'da üretim faaliyetlerine devam eden Astor Enerji 140.000 m2'lik arsa üzerine kurulu, 105.000 m2'lik kapalı alanda tek çatı altında Avrupa'nın öncü transformatör üretim tesislerinden birine sahiptir.

Astor Enerji, Yağlı Tip Dağıtım Transformatörleri , Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörleri, Güç Transformatörleri, Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri, Kompakt Trafo Merkezleri, RMU, Metal Clad üretimi ile 90’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.