Yılın ilk halka arzlarından olan ve 210 milyon payın satışı 12,50 TL’den oransal dağıtım yöntemiyle halka arz edilen ASTOR, 18 Ocak’ta Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı.

Haftanın son işlem gününü %7,21 değer kazanarak, günü 129,30 TL ile tamamlayan #ASTOR, halka arz fiyatı üzerinden 11 Ağustos tarihli son işleme kadar, yatırımcısına toplamda %934 kazandırmış oldu.

astor enerji-2

Son İşlem Gününde BOFA Milyarlık Satış İle Damga Vurdu Son İşlem Gününde BOFA Milyarlık Satış İle Damga Vurdu

Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Geçgel, yeni yatırımlarla büyümeye odaklandıklarını ifade ederken, Avrupa ülkelerinden yeni siparişler almaya başladıklarını ve yapacakları 100 milyon dolarlık yatırımla hem yurt içinde, hem de yurt dışında büyümeye devam edeceklerini dile getirdi.

100 Milyon Dolarlık Yatırım Kararı

Yönetim Kurulu Başkanı Geçgel, bu yıl 320 milyon dolarlık sipariş aldıklarını ve yılı 640 milyon dolarlık siparişle kapatmayı hedeflediklerini belirtti.

Daha önce açıklanan 100 milyon dolarlık yatırım kararının ise, bürokratik süreçlerin biter bitmez yatırımlara başlanacağını, bu yatırım nezdinde de hem ihracat hem de yurt içinde büyümeyi hedeflediklerini açıkladı.