Şirketin yaptığı açıklamada, demir cevheri rezervinin yaklaşık olarak 250-300 milyon ton doluğu ifade edilirken, söz konusu bu yatırım maliyetinin ise yaklaşık 550 milyon doları bulabileceği açıklandı.

ereğli demir çelik

BofA O Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükseltti! 'AL' Önerisinde Bulundu BofA O Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükseltti! 'AL' Önerisinde Bulundu

Borsa İstanbul'da #EREGL koduyla işlem gören şirketin, dün seans bitimi sonrası KAP üzerinden yaptığı açıklamanın ardından, hisse fiyatı bugün %6'nın üzerinde değer kazanarak işlem görmeye devam ediyor.

Yıllık 3,0 milyon ton pelet üretim kapasiteli Peletleme Tesisi'nde demir cevheri rezervi kapsamında 100 milyon tonu aşkın pelet üretimi hedefleyen Ereğli Demir #EREGL, yatırımın tamamlanması ile birlikte, ön fizibilite değerlendirmelerine göre bugünkü fiyatlarla faaliyetlerden elde edilecek kar artışının yıllık yaklaşık 200-250 milyon ABD Doları olmasını bekliyor.

Ekonomiye Katkı Sağlayacak

Bingöl-Avnik'te kurulacak olan Peletleme Tesisi ile şirketimizin çelik üretiminde hammadde arz güvenliği sağlanarak kendine yetebilirlik oranının yükselmesi ve ülkemizdeki ithal pelet kullanım oranının azaltılarak yerli ekonomiye katkı sağlanması hedeflenmektedir.