2021 yılının Aralık ayında halka arz tarihi belli olup, oluşan kur dalgalanması sebebiyle ertelenen Kimpur, halka arz için Nisan ayını bekliyor.

Kimpur halka arzı SPK’dan onay alıp, halka arz tarihi belirlenmesine rağmen Aralık ayındaki kur dalgalanması sebebiyle ertelenmişti. Ertelemenin ardından 3 ay sonra ilk kez şirketin CEO’su Cavidan Karaca, Nisan ayını işaret etti.

Cavidan Karaca, halka arzın ertelenme durumu için, ertelemenin dezavantaj olmadığını, kapasitede 20%, ciroda ise 131% büyüdüklerini ifade etti.

Geçtiğimiz yılın son halka arzı olması beklenirken, yaşanan kur dalgalanması sebebiyle halka arzı ertelenen Kimpur, 2021 yılına ait verilerini de eklediği izahnamesini Sermaye Piyasası Kurulu’na teslim etti. Şirket, halka arzın Nisan ayında gerçekleşmesini bekliyor.

kimpur

Kimteks Poliüretan, KMPUR kodu ile satışa sunulacak olan paylar için, halka arzda lider aracı kurum olarak Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nı yetkilendirdiğini açıklanmış ve 22,50-24,00 TL fiyat aralığı ile talep toplayacaktı. 

Baydöner Halka Arz Edecek Baydöner Halka Arz Edecek

Akabinde, KİMPUR paylarının planlanan halka arz işlemlerine ilişkin olarak 23 – 24 Aralık 2021 olarak belirlenen talep toplama süresinin, söz konusu talep toplama süresinin başlangıcından önce oluşan piyasa koşulları çerçevesinde halka arzdan beklenen faydanın elde edilemeyeceğinin  öngörülmesi sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmesine karar verildiği duyurulmuştu.