Esenboğa Elektrik #ESEN, Ford Otosan anahtar teslim çatı ve cephe öztüketim güneş enerji santrali kurulumu için için sözleşme imzaladı.

Şirketin, Ford Otosan ile yaptığı GES sözleşmesinin bedeli ise KDV hariç, 2,65 milyon Euro olduğu belirtildi. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptığı açıklama şöyle;

Dev şirketin Sermaye Artırımına Onay Geldi Dev şirketin Sermaye Artırımına Onay Geldi

Şirketimizin güneş enerji santralleri anahtar teslimi müteahhitlik faaliyetleri kapsamında, Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. ile Koç Topluluğu Şirketlerinden Ark İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. firmasının "Çatı ve Cephe Öztüketim Güneş Santrali" kurulumu sözleşmesi imzalanmıştır.

3,6 MW gücünde olacak olan Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. idaresinde bulunan Kocaeli İli, Başiskele sınırları içinde bulunan Yeniköy Tesisleri Kaynak Binası'na çatı ve cephe güneş enerji santrali olarak uygulanacaktır.

Yan cephede ileri teknoloji şeffaf güneş panelleri kullanılarak güneş ışığı iç mekanın aydınlatırken bir taraftan da elektrik üretimi sağlanacaktır. Ayrıca bu özel projede çatılara da güneş panelleri konularak güneş enerjisinden elektrik üretimi sağlanırken karbon emisyonunun azalmasına büyük katkıda bulunulacaktır.

Sözleşme Bedeli KDV hariç 2.655.000 Euro'dur. (46.547.991 TL+KDV)