Halka Arzlar Tekrar Pozitif Sinyaller Verdi! İşte Yeni Halka Arzlar Rekora Gidiyor Tavan Bozmadı Halka Arzlar Tekrar Pozitif Sinyaller Verdi! İşte Yeni Halka Arzlar Rekora Gidiyor Tavan Bozmadı

16,25 TL sabit fiyatla talep toplayan EUREN hisseleri, %9,97 değer kazanarak 17,87 TL ile işlem gördü.

Bugün Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayan şirket için seans öncesinde gong töreni düzenlendi.

europen gong

Hikayesi Tam Bir Başarı Hikayesi

Törende konuşan Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Europen’in hikayesi aslında tam da bir başarı hikayesidir. Yıllar önce kurulduğu günden bugüne kadar, her gün bir taş daha koyarak, her gün bir adım daha ileri giderek, şirketin faaliyetlerini geliştirerek, büyüterek sektörünün en önemli paydaşlarından biri olmuştur.

Aynı zamanda, ihracatıyla, üretimiyle, yatırımıyla, istihdamıyla ülkemiz ekonomisine önemli bir değer katmaktadır. Bu başarısını ISO listesine girerek tescil ettirmiştir. Bugün burada, bu halka arzla birlikte hem finansal yapısını güçlendirecek, hem de kurumsal yapısını güçlendirecek bir adım daha atmaktadır. Eminim ki bu önemli adım Europen’in başarısını daha da yukarı taşıyacaktır.

Bu halka arzla birlikte, Europen’in bu başarısına, Europen’in geleceğine güvenen yatırımcıların Europen’e katacağı güç ile birlikte, Europen büyümesini daha sağlıklı bir şekilde devam ettirirken, kendisine güvenen yatırımcıların tasarrufları da Europen ile birlikte güven ile büyüyecektir.

Bu halka arzda Europen yaklaşık 550 milyon TL’lik halka arz tutarı ve 74 bin yatırımcıya gerçekleştirdiği satış ile çok başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Bu başarılı halka arzdan dolayı emeği geçen herkese, başta şirketimizin ve  çok kıymetli aracı kurumumuzun değerli yönetici ve çalışanlarına teşekkür ediyor, şirketimizi tebrik ediyor ve borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum.” ifadelerini kullandı.