Payları Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da #GESAN koduyla işlem gören şirket, bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin halka arz yetki belgesinin taraflar arasında imzalandığını paylaştı.

Europower Enerji A.Ş. deneyimli, çözüm odaklı ve nitelikli bir mühendislik ekibi ile AG-OG-YG elektrik sistemleri için ürünler tasarlıyor. Aynı zamanda geliştirerek üretimde de bulunuyor.

europower üretim

SPK Tek Seferde 3 Şirketin Halka Arzını Onayladı SPK Tek Seferde 3 Şirketin Halka Arzını Onayladı

Girişim Elektrik Sanayi, 2021 yılında halka arz olurken, iştiraki Europower için Ocak 2022’de çalışmaların başladığı duyurulmuştu.

Girişim Elektrik’in bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamanın tamamı şöyle;

Şirketimiz %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş.'nin halka arz sürecinde Lider Aracı Kuruluş olarak ‘'AK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.'' ile çalışılmasına karar verilmiş olup, 27/06/2022 tarihinde Halka Arz Yetki Belgesi taraflar arasında imzalanmıştır.

Europower Enerji Hakkında

En son teknoloji makinelerin ve üretim kabiliyetlerinin desteğiyle üretimi yapılanlar;

Orta gerilim sabit veya çekilebilir hava yalıtımlı metal ve metal kaplı şalt panoları, SF6 yalıtımlı halka devre birimleri,

Otomasyon ve SCADA panoları dahil olmak üzere her türlü alçak gerilim şalt tesisleri ve panolar,

Metal sac, sandviç panel, beton ve özel tip kompakt trafo merkezleri / kiosklar,

YG-YG, YG-OG, OG-OG VE OG-AG mobil trafo merkezleri,

Raylı sistemler için havai hat vakumlu yük ayırıcılar, havai hat ayırıcıları,

YG-OG-AG kapasitör bankları, sabit ve mobil güç faktörü düzeltme sistemleri,

Tüm ürünler uluslararası standartlara uygun olarak üretilir ve uluslararası olarak akredite edilmiş laboratuarlarda tip-testinden geçirilir. Europower Enerji proje tasarımı, proje yönetimi, otomasyon & SCADA, işletmeye alma, denetim, saha testleri ve eğitim hizmetleri gibi geniş bir yelpazede mühendislik hizmetleri sunmaktadır.