Kimya Sanayi Şirketi 72,5 Milyon Lot İle Halka Arz Olmayı Bekliyor Kimya Sanayi Şirketi 72,5 Milyon Lot İle Halka Arz Olmayı Bekliyor

Borsadaki yatırımcıların en çok ilgi gösterdikleri halka arz başvurularının gündeminde olan ''Europower'' hissesi bugün itibari ile talep toplamaya başladı.

Eşit Dağıtım yöntemi ile bugün itibari ile talep toplamaya başlayan Europower hissesi 12-13-14 nisan boyunca yatırımcısından talep toplayacaktır.

Europower Halka Arz Detayları

Sermaye artırımı toplamda 50 milyon TL olacak, 45 milyon TL bedelli sermaye artırımından, 5 milyon TL’si ise ortakların hisselerinin mevcut paylarından satışından gerçekleşecek. Toplamda 50 milyon Lot satışı anlamına geliyor.

  • Borsada işlem görmeye başlayacağı tahmini tarih 20 Nisan 2023
  • Borsada işlem görmesi planlanan Pazar Yıldız Pazar
  • Borsadaki ismi kısaca EUPWR
  • 1 TL nominal değerli paylar 40,60 TL sabit fiyattan satışa sunulacak
  • Eşit dağıtım yöntemine göre halka arz pay dağıtımı yapılacaktır.
  • Halka arz sonuçları, başvurunun tamamlanmasını takip eden 2 iş günü sonunda açıklanacaktır.
  • Ak Yatırım Menkul Değerler AŞ halka arzda konsorsiyum lideri
  • Fiyat istikrarı işlemlerinin gerçekleştirilebileceği zaman aralığı, payların borsada işlem görmeye başlamasından itibaren 15 gündür

Halka arzın büyüklüğü 2.030.000.000 TL olup, ek satış ile max. 2.436.000.000 TL olacaktır. Halka arzın Bireysel Yatırımcı payı %80 olarak açıklanmıştır.

europower-halka-arz-talep

Halka Arz Fonu Kullanım Yeri:

* ARGE ve ÜRGE çalışmaları sonucu çıkan ürünlerin seri imalata dönüşümü, yeni yatırımlarda %25-%35

* Devam eden yatırımlar, üretim kapasitesi ve çeşitliliğin artırımı, gayrimenkul, iş makinesi, makine teçhizat, ekipman, taşıt alımı ve yenilemeleri için %10-%20

*Finansman ve KVB ödemelerinde %25-%40

Europower Faaliyeti Nedir ?

Europower Enerji ve şirketler grubu olarak, tüm dünyada aktif ve başarılı bir şekilde faaliyet gösteren, global olarak alanında en önde gelen mühendislik, üretim, taahhüt, satış ve pazarlama gruplarından biri olarak, enerjinin her alanında çok geniş bir ürün, sistem ve hizmet yelpazesi sunuyoruz. Grup olarak 20 yılı aşkın süredir binlerce projede başarıyla çalışarak hizmet ve ürünlerimizi dünya çapında 5 kıtada 70'ten fazla ülkeye en üst düzey müşteri memnuniyeti ile ulaştırıyor, her geçen yıl Türkiye’den çıkan sektör lideri global bir marka olma vizyonumuz doğrultusunda ilerliyoruz.

Editör: Ece Çavuşlu