EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla, halka arz edecek. Yayınlanan taslak izahname bilgileriyle detaylar da belli oldu.

EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, sermayesinin 66.000.000 TL’den 88.000.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılacak 22.000.000 TL nominal değerli pay ve mevcut ortak Ömer Faruk Çelik’e ait 4.400.000 TL nominal değerli pay olmak üzere toplam 26.400.000 adet payın satışı, SPK’nın onay vermesi halinde satışa sunulacak.

eyg gayrimenkul yatırım ortaklığı

Halka Arz Detayları

Satışa sunulacak pay miktarı; 26.400.000

Halka arz kodu; EYGYO

Dağıtım Şekli; Eşit dağıtım yöntemiyle

Tahsisat Oranı; Açıklanmadı

Dofer Yapı Halka Arz Edecek Dofer Yapı Halka Arz Edecek

İşlem göreceği Pazar; Şirket payları BİST Yıldız Pazar’da işlem görmesi bekleniyor

Fiyat istikrarı işlemleri; Planlanıyor.

Halka Arz Gerekçesi ve Halka Arz Gelirlerinin Kullanım Yerleri

Halka arz ortak satışı ve sermaye artırımı yolu ile gerçekleştirilecek. Ortak satışı ile elde edilecek kaynağın kullanımı halka arz eden pay sahiplerinin tasarrufunda olacak.

Şirket sermaye artırımı suretiyle halka arz edeceği paylardan gelir elde edecektir. Şirketin sermaye artırımından elde edilecek gelirlerin kullanım yerlerine ilişkin olarak aldığı Yönetim Kurulu Kararı ve bu kararı bu karara istinaden hazırlanan Sermaye Artırımından elde edilecek fonun kullanımına ilişkin yönetim kurulu raporu uyarınca sermaye artırımı dolayısıyla ihraç edilecek yeni paylar neticesinde elde edilecek halka arz gelirinin %70’i devam eden Narlı Bahçe Evleri Projesi’nin kalan maliyetlerinin finansmanında ve arsa sahibine yapılacak ödemelerde, %30’u şirketin mevcut borçlarının geri ödenmesinde kullanılacak.