Tab Gıda Halka Arz Olacak Tab Gıda Halka Arz Olacak

EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (EYGYO) 14,23 TL’den halka arz ettiği 24.750.000 adet payın satışı bugün (23 Aralık) tamamlandı. Halka arza katılım gösteren yatırımcılara, en fazla 29 lot dağıtım gerçekleşti.

eygyo sonuçlandı

Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak olan EYGYO payları için, 412,67 TL tutarında ve üzerinde yatırım yapan yatırımcılar en fazla 29 lot sahibi oldu.

Tamamlanan EYGO halka arzında, kesin olmayan rakamlarla birlikte, 800 binden fazla yatırımcının talepte bulunduğu biliniyor.

EYG Gayrimenkul #EYGYO

Gayrimenkul sektörünün önde gelen liderlerinden Ömer Faruk Çelik tarafından 2014 yılında kuruldu. EYG Yapı ve Yatırım A.Ş, 02.01.2022 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) için yaptığı başvuru ile, 11.08.2022 tarihinde onaylanarak şirketin unvanı, EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. olarak Ticaret Sicili’nde tescillendi. 

EYG, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) ile birlikte sermayesini daha da güçlendirirken, dünden bugüne yenilikçi iş modelleri geliştirmeyi hedef alan bakış açısı ve gayrimenkul sektöründe geleceğe dönük sürdürülebilir yapılanmasıyla aktif rol oynamaya devam ediyor.