Midyeci Ahmet olarak tanınan Ahmet Çiçek, dün bir video yayınlayarak şirketini Borsa İstanbul’da halka arz edeceklerini duyurdu.

Midyeci Ahmet markasının sahibi Ahmet Çiçek, dün sosyal medyada bir video yayınlayarak şirketini Borsa İstanbul’da halka açacaklarını müjdeledi. Çiçek, özellikle Uzak Doğu’da büyük bir pazar olduğunu vurgulayarak halk arzı ile markalarını daha da geliştirme planlarında olduklarını ifade etti.

Sosyal medya üzerinden sevenlerine danışarak bu kararı alacağını belirten Midyeci Ahmet, müşterilerin yorumlarının çok önemli olduğunu, Uzak Doğu'daki büyük pazarda yer edinmek istediğini belirtti.

49 Yıllık Cam İşleme Fabrikası Halka Arz Oluyor! 49 Yıllık Cam İşleme Fabrikası Halka Arz Oluyor!

Sosyal medyada yayımladığı videoda açıklamalarda bulunan Midyeci Ahmet'in kurucusu olan Ahmet Çiçek, şu şekilde konuştu:

"Halka arz kararı almak üzereyiz. Siz değerli müşterilerimizin yorumları çok önemli. Bu marka sizinle var oldu, krizlerde sizinle büyüdük. Uzak Doğu'dan inanılmaz bir pazar var. Bu pazara girmek istiyorum. Bu yüzden şirketi halka arz etmek kararı almak üzereyim. Ama öncelikle size danışmak istedim."

Midyeci Ahmet Kimdir?

Midyeci Ahmet, Türkiye’nin en ünlü midye restoran zinciridir. Midyeci Ahmet, 1980’li yıllarda Mardin’den İzmir’e göç eden ve midyecilik mesleğini ailesinden öğrenen Ahmet Çiçek tarafından kurulmuştur. Ahmet Çiçek, 7 yaşından itibaren İstanbul’da okul önlerinde tezgahta midye satmaya başlamış ve askere gidene kadar bu işi sürdürmüştür. Askerlik dönüşü, midye işine yeniden başlayan Ahmet Çiçek, 2014 yılında Beşiktaş’ta ilk şubesini açmıştır. O günden bu yana, Midyeci Ahmet markası altında Türkiye’nin birçok ilinde ve yurtdışında şubeler açmıştır.

Midyeci Ahmet’in faaliyeti, midye ve kokoreç başta olmak üzere çeşitli sokak lezzetlerini müşterilerine sunmaktır. Midyeci Ahmet, midye dolma, midye tava, midye pilav, kokoreç, kokoreçli pizza gibi ürünleri menüsünde bulundurmaktadır. Midyeci Ahmet, midyelerini günlük olarak taze olarak temin etmekte ve hijyenik koşullarda hazırlamaktadır.

Midyeci Ahmet, midye severlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Sevecen tavrı, titiz işçiliği ve lezzetli ürünleri ile müşterilerinin beğenisini kazanmıştır.