Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş. özkaynakları, ödenmiş sermayeye bölünerek hesaplanan bedelsiz potansiyeli yüzde 600,0 olarak açıklanmıştı.

Şirket, 2022 yılının 4. Çeyrek bilançosunda 76 milyon 857 bin 852 TL net kar açıklamıştı. FMIZP, bilanço verilerini açıklaması ile birlikte temettü dağıtım bilgilerini de aktardı. Söz konusu şirket brüt olarak toplamda 20 milyon 849 bin 631 TL seviyesinde temettü dağıtacak.

FMIZP, 28 Mart 2023 tarihinde temettü dağıtımını gerçekleştirmeye başladı. Şirket, hisse başına brüt 1.46 TL, hisse başına net 1.3143 TL temettü dağıtacağını duyurdu.

Şirketin dağıttığı bedelsiz sermaye artırımını yaptığı tarih dağıtılan kar payı ilgili tarihten yaklaşık olarak 2 gün sonra hisse sahiplerinin hesaplarına geçecek.

FMİZP-faaliyeti-nedir

2024 Bedelsiz Sermaye Artırım Takvimi 2024 Bedelsiz Sermaye Artırım Takvimi

FMIZP Faaliyeti Nedir ?

Borsa İstanbul’da FMIZP koduyla işlem gören Federal Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri Anonim Şirketi, otomotiv yedek parçalarının imalatı ve toptan satışı ile ismi duyulan Türkiye merkezli bir şirkettir.  FMIZP ; pistonlar, silindir gömlekler, segmanlar, rulmanlar, contalar, bujiler, silecekler, filtreler ve süspansiyon parçaları satmaktadır.

Üretim faaliyetleri şirketin 30.000 metrekarelik alana sahip İzmit tesisinde devam etmektedir. Aynı zamanda 24.000 metrekarelik Sapanca tesisinde yürütülmektedir. Şirket, sunduğu markalar içerisinde Abex, Ae, Duron, Goetze, Nural, Wagner Brake Products, Glyco ve Speed Pro bulunmaktır. Federal Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş. Federal Mogul Ortaklığının bir iştiraki olup Dereli Holding A.Ş. ile bir ortak girişim olarak kurulmuştur. Bu şirket yalnızca Türkiye'de faaliyet göstermektedir.

FMIZP Ne Zaman Temettü Verdi ?

FMIZP’nin 2023 yılında bedelsiz potansiyeli yüzde 600,0 olarak açıklanmıştı. FMIZP son bedelsiz kararını 30 Temmuz 2008 yılında verdi. FMIZP, yatırımcılarına yüzde 6800.00 oranında pay vermiş oldu.