Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş. (FONET), Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’nün Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi (SBYS) Hizmet Alımı ihalesini kazandığını açıkladı.

Şirket, 24 Ekim 2023 tarihinde yapılan ihaleye 4 şirketin katıldığını ve 48.171.783 TL ile en uygun teklifi verdiğini duyurdu.

FONET, yaptığı açıklamada, ihale kapsamında 36 ay süreyle Denizli’deki sağlık kuruluşlarının bilgi yönetim sistemlerini sağlayacağını ve geliştireceğini belirtti.

SBYS'ler sağlık hizmetlerinin kalitesini, verimliliğini ve erişilebilirliğini arttırı ve sağlık çalışanlarının iş yükünü azaltır.

Haftanın İlk Gününde Borsa ve Şirketlerden Öne Çıkan Gelişmeler Haftanın İlk Gününde Borsa ve Şirketlerden Öne Çıkan Gelişmeler

KAP Açıklaması

"Şirketimiz 24.10.2023 tarihinde Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan “36 ay süreli Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi (SBYS) Hizmet Alımı” ihalesine katılmıştır. Yapılan ihaleye 4 (dört) şirket iştirak etmiş olup  48.171.783,00TL ile en uygun teklifi firmamız vermiştir."

FONET Ne İş Yapar?

Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş. (FONET), 1997 yılında Ankara’da kurulan, sağlık bilişimi alanında faaliyet gösteren bir bilişim şirketidir. Şirket, hastane bilgi yönetim sistemi, sistem entegrasyonu, danışmanlık ve anahtar teslim proje hizmetleri sunmaktadır. Şirketin ürünleri arasında Fonet HBYS, Fonet LIS, Fonet PACS ve Fonet H2H gibi sağlık kuruluşlarının ihtiyaçlarını karşılayan çözümler bulunmaktadır. Şirket, uluslararası standartlarda kalite ve hizmet anlayışıyla çalışmakta ve sağlık sektörüne katkı sağlamayı hedeflemektedir. Şirket, 18 Ocak 2023 tarihinde Borsa İstanbul’da halka arz edilmiş olup, FONET koduyla işlem görmektedir.