Galata Wind Halka Arz Kaç Lot Verecek

Dün yayınlanan SPK bülteninde Galata Wind’in halka arz onayının ardından, gözler taslak izahnameye çevrilmişti. Daha önce yayınlanan taslak izahnameye göre oransal olacağı bilinen halka arzda, bugün yayınlanan izahnameye göre dağıtım şekli bireysel yatırımcı için eşit dağıtım yolu ile yapılacağı duyuruldu.

Gerçekleşecek olan Galata Wind Enerji’nin halka arzında, bireysel yatırımcıya 5,06 TL sabit fiyat ile 65.511.956 lot pay edilecek. Buna göre kaç lot vereceği kesin olmamakla birlikte, ancak karşılaştırma ile aşağı yukarı sadece taminde bulunabilirsiniz.

Son yapılan halka arzda Qua Granite, biliyorsunuz ki tarihi bir rekora imza attı. Halka arzı 24 milyon lot pay için katılan katılımcı sayısı 846.533 olup 23-30 lot dağıtım gerçekleşmişti.

Galata Wind Enerji’nin bireysel yatırımcıya dağıtacağı lot sayısı 65.511.956 olarak belirlendi. Buna göre yaklaşık olarak 3 katına yakın bir büyüklükte halka arz bekleniyor.

Yine aynı sayıda katılımcının bu halka arza katılacağını düşünürsek eğer, 65.511.956/846000 diye hesaplasak 77-78 olarak lot vereceğini sadece bu yukarıdaki kıyaslamaya göre düşünebiliriz.

Ancak bunun sadece bir kıyaslama olduğunu unutmayalım, çünkü son dönemde gerçekleşen her eşit dağıtım ile yapılan halka arzlar, birbirinden fazla sayıda katılımcıyla halka arzlarını tamamladı.