Garan paylarının BBVA tarafından 12.20 geri alım fiyatı 15 liraya yükselince, hisse fiyatı da yükselişe geçti.

GARAN 1Ç net karı beklentilere paralel. 1Ç net karı 8,2 milyar TL (yıllık %107, senelik %206 artış) olarak açıklandı (konsensüs 7,7 milyar TL)

Beklenildiği gibi TL kredi mevduat makasında iyileşme sonucu çeyreklik olarak 48bps artan Net Faiz Marjı, Net Faiz Gelirlerinin %24 artarak 9,9 milyar TL'ye ulaşmasını sağladı. Net Faiz gelirlerin TÜFE endeksli tahvillerin yüksek getirisi de destekledi (1Ç TL9,8 milyar).

Faaliyet giderlerindeki (TL4,4 milyar) %56'lık yıllık artışı, TL3,0 milyara ulaşan komisyon gelirleri (yıllık %59 artış) dengeledi.

Bu gelişmelerin yanı sıra çeyreklik özsermaye karlılığını %37 seviyesine ulaşmasının başlıca sebebi ise %33 çeyreklik düşüşle TL3,9 milyar olarak açıklanan karşılık giderleri oldu.

Beklentiler dahilinde gelen sonuçların etkisi sınırlı pozitif olsa da, bu sabah açıklanan BBVA'nın GARAN azınlık hissedarlarına yaptığı hisse geri alım çağrısı fiyatının TL15/hisse seviyesine çekilmesi sonucu hisse fiyatının yukarı yönlü düzeltmesini bekliyoruz. 

Halka Arz Olan Şirket Paylarında, Fiyat İstikrarı İşlemler Sonlandı Halka Arz Olan Şirket Paylarında, Fiyat İstikrarı İşlemler Sonlandı

Kaynak İNFO YATIRIM