Borsanın özellikle de dolar bazında şuan çok ucuz olduğunu ifade eden Eser, her geçen gün gayrimenkullerdeki fiyat artışının, borsadaki GYO hisselerine yansımasının kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

Art Arda Siparişler İle Hisse Yükselişe Geçti Art Arda Siparişler İle Hisse Yükselişe Geçti

Öte yandan, yatırımcının, kripto para piyasalarından borsaya dönüş yaptığını da gözlemleyen Serdar N. Eser, bu durumun da borsadaki hisselere olumlu yansıyacağı düşüncesinde.

Yeni yatırımcılara, GYO hisselerinin iyi bir alternatif olduğunu söyleyen Eser, "Hem hisse senedi alternatifi var hem de gayrimenkul değer artışlarından yararlanıyorsunuz. Kripto paralara çok olumlu bakmıyorum. Geldiğimiz noktada çok yanlış bir düşüncede olmadığımızı gösteriyor." Dedi.

gyo hisseleri

SEGYO koduyla bugün talep toplama süreci tamamlanan halka arz için ise, Şeker GYO’nun, GYO statüsünde olduğu için halka açılma zorunluluğunun olduğunu ve bunu da tamamladıklarını ifade ederek, “Ofis ve ticari ağırlıklı olarak çok çeşitli portföyler var. Hepsinin yüzde 90'ına yakını kiralanmış durumda. Sabit kurumsal yatırımcılardan kira gelirlerimiz var. Bu yatırımcı açısından süreklilik sağlayan bir gelir arz ediyor.” Açıklamasında bulundu.

Küçük ve Yeni Yatırımcı İçin Güzel Bir Alternatif

serdar eser

Şirketin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Eser, işlem gören şirket sayısının fazla olması ve borsada bu sektörü takip edemeyen küçük ve yeni yatırımcılar için GYO’ların güzel bir alternatif olduğunu ve yatırımcıların daha fazla yatırım fonlarına yönelmesi gerektiğini düşündüğünü vurguladı.

Son olarak, Şeker GYO yatırımcısına sürekli gelir sağlayan bir GYO olmak amaçlarının olduğunu da sözlerine ekledi.