Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş.’den bugün KAP’a yapılan açıklamada yüzde 300 sermaye artırımı yapıldıktan sonra payların yatırımcılara dağıtılması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

GESAN KAP Açıklaması

GESAN, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, “GİRİŞİM ELEKTRİK SANAYİ TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş.'nin 04.04.2023  tarihinde başayan % 300 oranındaki bedelsiz sermaye artırım işleminde, kaydileşmiş pay senetlerinin artırım karşılıkları ilgili üyelerin müşteri alt  hesaplarına 06.04.2023 tarihinde alacak kaydedilmiştir.” ifade edildi.

GESAN'dan haberler bitmek bilmiyor, geçtiğimiz günlerde yeni iş anlaşması ile yatırımcısının yüzünü güldürürken bugünde yatırımcısına verdiği bedelsiz sermaye artırımı payları ile yüzleri güldürmekte.

SPK O Başvurulara Onay Verdi SPK O Başvurulara Onay Verdi

''GESAN’dan  52,7 milyon TL’lik Mega İhale Vangölü Elektrik Santrali İhalesi İşi '' ile yatırımcının oldukça sevindiği haberin arkasını bedelsiz payların yatırımcısına dağıttığı haberi ile gündemdedir.

girisim-elektrik-gesan-mujde

GESAN Faaliyeti Nedir ?

Girişim Elektrik Sanayi olarak elektriğin üretimi, iletimi, dağıtımı ve kontrolü aşamalarının tamamında hem anahtar teslim taahhüt, hem de çok geniş bir yelpazede ürünün ve sistemin üretim ve tedariğini yapıyor, mühendislik ve üretim gücümüzle kurulduğumuz 1999 yılından bu yana stratejik adımlarla sürekli olarak büyümeye devam ediyoruz.

Ofislerimiz, çok sayıda kapalı ve açık üretim alanlarına sahip fabrikalarımız, ARGE merkezimiz, ve test laboratuvarımızla toplam 80.000 m2’nin üzerinde üretim alanına sahip Ankara’daki merkez kampüsümüzde enerjinin her alanında en iyi hizmet, ürün ve çözümleri sunuyoruz. Hollanda, Makedonya, Irak, Fas, Cezayir ve Ukrayna’da yerleşik ofis ve tesislerimizde görev alan mühendislerimiz ve personelimizle önceliğimiz Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgeleri olmak üzere 5 kıtada 60 ülkeye ürün ve hizmetlerimizi ulaştırıyoruz.

2018 yılında, kuruluşumuzun 19. yılında Fortune 500 Türkiye listesine girerek, ülkemizin en büyük 425. şirketi olmanın gururunu yaşıyoruz.

Uluslararası ticaret aktivitelerimizde önemli bir avantaj sağlayan İstanbul Tuzla’da yer alan serbest bölge firmamız ile ihracat anlamında ülkemize önemli bir değer katıyor, üretim gücümüzü ve sektördeki uluslararası rekabetçiliğimizi artırmak için hem merkez kampüsümüzde hem de yurt dışı tesislerimizde sürekli olarak yeni üretim yatırımları planlıyor ve hayata geçiriyoruz.

GESAN Hissesi Ne Kadar ?

GESAN, bugün 6 Nisan borsa açılışına negatif yönde davranarak girdi. Yazımızın yazıldığı, payların dağıtıldığı saatlerde 11.10'da ise yüzde 0,94 düşüşle birlikte ''63,00'' liradan fiyatlanmaktadır.