Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GESAN), yeni anlaşmlarına devam ediyor. GESAN, yatırımcısına BIST 100 endeksinin açılmasına yakın yeni iş anlaşmasını duyurdu. Şirketin yaptığı anlaşmanın ciro ve karlılığı artırması beklenmektedir.

Yüzde 140,74 Bedelli Sermaye Artırımı Yapacak Yüzde 140,74 Bedelli Sermaye Artırımı Yapacak

GESAN Yeni İş Anlaşması Yaptı

Şirketin KAP üzerinden yatırımcısına yaptığı duyuruda;

''Şirketimiz, SEM-MAK Makina İmalat Sanayi ve Ltd. Şti. ile Bolu İli Merkez İlçesinde bulunan tesislerine, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği'nin 5.1.c maddesi kapsamında Çatı Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali yapılması hususunda anlaşmaya varmıştır. Anlaşma bedeli toplam 554.441,10 -USD'dir. (Beşyüzellidörtbindörtyüzkırkbir Amerikan Doları, On Sent) (Güncel baz USD/TL kuru ile anlaşma bedeli 10.601.465, -TL)

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.'' denildi.

gesan-anlasma-yapti

GESAN Faaliyeti Nedir ?

Girişim Elektrik Sanayi olarak elektriğin üretimi, iletimi, dağıtımı ve kontrolü aşamalarının tamamında hem anahtar teslim taahhüt, hem de çok geniş bir yelpazede ürünün ve sistemin üretim ve tedariğini yapıyor, mühendislik ve üretim gücümüzle kurulduğumuz 1999 yılından bu yana stratejik adımlarla sürekli olarak büyümeye devam ediyoruz.

''2018 yılında, kuruluşumuzun 19. yılında Fortune 500 Türkiye listesine girerek, ülkemizin en büyük 425. şirketi olmanın gururunu yaşıyoruz'' diyen GESAN, açıklamada bulunduğu yeni anlaşması ile yatırımcısının yüzünü güldürdü.