Girişim Elektrik (GESAN) iştiraki Europower Enerji A.Ş.’nin halka arz edilmesi için, bugün Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapıldı.

Gesan Elektrik, %70 oranında iştiraki olan Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş.’nin  halka arzda lider aracı kurumun Ak Yatırım Menkul Değerler’in olacağını belirttiği açıklamada, şu ifadelere yer verdi;

europower enerji ve otomasyon

EKSUN Halka Arzı, Rekorla Sonuçlandı EKSUN Halka Arzı, Rekorla Sonuçlandı

Şirketimizin %70 oranında bağlı ortaklığı olan Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş.; kayıtlı sermaye tavanı içerisinde sermaye artırımı yapılmak suretiyle ihraç edilecek payların sermaye artırımı yöntemiyle ve Şirket'in mevcut paylarının ortak satışı yöntemiyle halka arz edilmesi işlemine yönelik olarak Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri uyarınca hazırlanan başvuru dosyasını Sermaye Piyasası Kurulu'na 12.10.2022 tarihinde teslim etmiştir.

Sermaye Piyasası Kurulu'na sunulan başvuru evrakı içerisinde yer alan izahname ve fon kullanım raporu Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş.'nin www.europowerenerji.com.tr ve lider aracı kurum Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin www.akyatirim.com.tr adresli internet sitelerinde yayımlanacaktır.

Bağlı ortaklığımızın halka arz süreci ile ilgili gelişmeler kamuoyu ve yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır.