Global Menkul Değerleri A.Ş. Borsa İstanbul Ana Pazar ve Kesin Alım Satım Pazarın'da #GLBMD koduyla işlem görmektedir. Sermaye Piyasası Kurulu'nu haftalık bülteninde yapılan açıklamaya göre, Şirket'e ait 150 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru onaylanmıştır.

Global Menkul İhale Haberleri

Ayrıca Global Menkul'ün; Akedaş Elektrik Dağıtım'a ait 1,2 milyon dolarlık ve 2,1 milyon dolarlık ihaleleri adı. Şirket'in bağlı yüzde 70 ortağı Europower Enerji’nin TEİAŞ tarafından gerçekleştirilen 67,2 milyon TL ve aynı ortak olan Europower Enerji’nin Toroslar EDAŞ tarafından gerçekleştirilen 7 milyon dolar değerindeki ihalelere de en avantajlı teklifi verdiği duyuruldu.

İnfo Yatırım günlük bültende ihalelerin detayları sunulmaktadır.

Şirketin Akedaş Elektrik Dağıtım tarafından gerçekleştirilen 10 Kalem Dağıtım Trafosu Alımı İşi ihalesine katılarak 1,2 milyon dolarlık verilen teklif sonrasında, ihalenin şirket uhdesinde kaldığı açıklandı.

Şirketin Akedaş Elektrik tarafından gerçekleştirilen 13 Kalem Hücre ve Mbk Alımı İşi ihalesine katılarak 2,1 milyon dolarlık teklif sonrasında, ihalenin şirket uhdesinde kaldığı açıklandı.

Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin TEİAŞ tarafından gerçekleştirilen  154 KV Kıyık (Muş) Yapımı İşi için ihaleye katıldığı ve 67,2 milyon TL bedel ile en avantajlı teklifin verildiği açıklandı.

Haftanın Son İşlem Gününde 4 Hisse Senedine Kısıtlama Haftanın Son İşlem Gününde 4 Hisse Senedine Kısıtlama

Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin Toroslar EDAŞ tarafından gerçekleştirilen Hücre & Trafo Merkezi – MMMH– Havalı Alımı İşi ihaleye katıldığı ve 7 milyon dolar ile en avantajlı teklifin verildiği açıklandı.

Global Menkul Pay Durumu

Şirketin kayıtlı sermaye tavanı 250 milyon TL olup, her biri 1 Kr itibari değerde 25 milyar adet paya bölünmüştür. Şirketin çıkarılmış sermayesi 40 milyon TL olup, muvazaadan ari şekilde tamamen ödenmiştir.