Haftanın son iş gününde bir miktar toparlanma görülse de kapanışa doğru 2.415 puan seviyesinde bulunan BIST 100 endeksi, haftayı yüzde 2’ye yakın değer kaybına ekside kapattı.

Bugün hangi sektör endeksleri öne çıktı?

Gün içi işlemlerde tekstil ve deri endeksine dahil olan hisseler ortalama yüzde 3’e yakın bir değer artışına sahipti. Bu sektöre Kordsa Teknik (KORDS) ve Menderes Tekstil, sırasıyla yüzde 4 ve yüzde 3 oranında değer artışlarıyla öne çıkan hisselerdi. 

Bugün gayrimenkul yatırımları ve metal harici mineral ürünleri de yüzde 2,5’a ulaşan değer artışıyla endeksi taşıyan sektörler oldu.

endeks

Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma

Günün en hareketli hisseleri

Borsa İstanbul’da kapanışa doğru en çok işlem gören ilk üç hisse senedi, Doğan Şirketler Grubu, Sabancı Holding ve Şişecam (SISE) oldu. DOHOL (DOHOL) hisseleri, bugün yüzde 5’e yakın değer artışıyla 3,81 TL’ye ulaştı. SAHOL (SAHOL) hisseleri, yüzde 2 değer artışına sahipken SISE hisselerinin değer artışı hafta kapanışa doğru yüzde 1’in altında kaldı. 

Borsa İstanbul genelinde en çok kazandıran hisse senetlerinin başında ise tavan fiyattan işlem gören Konfrut Gıda, Gezinomi Seyahat, Kron Tel., Uzertaş ve İmaş Makina vardı. 

Ufuk yatırım, Selva Gıda, Kaplamin Ambalaj, Lider Faktöring ve Petrokent Turizm, bugün taban fiyatından işlem görerek en çok kaybettiren hisse senetlerinin başında yer aldı. 

BIST 100 endeksi haftaya 2.460 puandan başladıktan sonra en yüksek 2.500 puana kadar yükseldi. Haftanın ilk yarısında talep gören borsa, hafta ortasındaki düşüşle birlikte haftalık kazanımlarını geri verdikten sonra dünkü satıcı ağırlık işlemlerle negatif seyre geçti. 

Haftanın son iş gününde bir miktar toparlanma görülse de kapanışa doğru 2.430 puan seviyesinde bulunan BIST 100 endeksi, haftayı yüzde 2 değer kaybına yakın ekside kapatmaya hazırlanıyor.