AVOD – VBTS kapsamında şirket paylarına 8 Nisan’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 8 Nisan’a kadar uzatıldı.

AVGYO – Samsun Çarşamba’daki Çarşamba Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin mevcut kiracısı ile olan kira sözleşmesinin aylık 80.000 TL ile yeniden kiralandığı açıklandı.

ALKIM – Belarus'tan tedarik edilip, Ukrayna'nın Nikolaev Limanı'ndan yüklenecek olan potasyum klorür ithalatımız savaş sebebiyle limanlar aniden kapandığı için mümkün olmadığı açıklandı.

EKGYO – İstanbul Eyüpsultan’da yer alan toplam 329.321 m2’lik arsalar üzerinde proje geliştirmek üzere iş birliği protokolü imzalandığı açıklandı.

EREGL – 2013 yılında şirket aleyhine açılan 10,8 milyon TL’lik davanın bir sonraki duruşma tarihinin 26 Haziran olduğu açıklandı.

GARAN – Yurtdışında 6 milyar dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

GESAN – Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin sermayesinin 35 milyon TL’den 175 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

O Şirket NATO İle Anlaşma Yaptı O Şirket NATO İle Anlaşma Yaptı

Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji tarafından bir enerji üretim firmasının Uşak'ta bulunan RES’ine, Hibrit GES yapımı için 1,2 milyon dolar bedelle Donanımlı Beton Köşk ve Trafo siparişi aldığı açıklandı.

GLYHO – Şubat ayında şirket limanlarına yapılan seferlerin 2019 yılının aynı dönemine ilişkin seferlerin %96'sını oluşturduğu, Şubat ayında yolcu sayılarının ise Şubat 2019'a ilişkin yolcu sayısının %49’una denk geldiği açıklandı.

INFO – 72 gün vadeli 150 milyon TL tutarındaki bono ihracı kapsamında talepler bugün ve yarın toplanacak.

ISFIN – 120 gün vadeli 250 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edildiği açıklandı.

ISGYO – VBTS kapsamında şirket paylarına 8 Nisan’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

KLNMA – Banka ile TVF Piyasa İstikrar ve Denge Alt Fonu arasında 1,5 milyar TL tutarında sermaye benzeri kredi anlaşması imzalandığı açıklandı.

KGYO – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

KONTR – Şirket tarafından TEİAŞ Merkez Yerleşkesi Batarya Elektrik Depolama Sistemlerinin Montaj ve Şebeke Bağlantıları Alımı işine verilen 5,0 milyon TL teklif ile şirketin kazandığı açıklandı.

ABD’de 250.000 dolar sermayeli Kontrolmatik Technologies Inc. unvanlı şirketin kurulduğu açıklandı.

ORGE – Şirketin, Limak DOO şirketi tarafından, Makedonya’da inşası devam eden Diamond of Skopje Projesi Mix Use AG Kablo Tedarik İşi İhalesine yönelik olarak verdiği 1,5 milyon euroluk teklifin kabul edildiği açıklandı.

QNBFL – 158 gün vadeli 87 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

PAGYO – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 90 milyon TL’den 250 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

THYAO – Ukrayna ve Moldova uçuşlarının 23 Mart’a kadar yapılmayacağı açıklandı.

ULUFA – 92 gün vadeli 20 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

UNLU – 5 milyon dolar limitli Yönetici Sorumluluk Sigortası Poliçesinin yenilendiği açıklandı.

VESTL – 169 gün vadeli 109,6 milyon TL tutarında bono ve 399 gün vadeli 160,9 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.

YESIL – Sermaye artırımından elde edilen fonun Wowwo’da yapılması planlanan sermaye artırımına katılımın ve Zincir Gayrimenkul’de yapılması planlanan sermaye artırımına katılımın finansmanında ve şirket faaliyetleri harcamalarında kullanıldığı açıklandı.