Piyasalara dair güncel gelişmeleri incelemeye başlamadan önce, şirketlerin son yaşadığı değişimlere ve önemli projelere bir göz atalım.

ASELS - Adıyaman Kablo ve Konnektör unvanlı şirketin, %15'i şirkete ait olan 485 milyon TL sermayeli olduğu açıklandı.

AGROT - Halka arzdan elde edilen fonun, işletme sermayesinin güçlendirilmesinde kullanıldığı belirtildi.

ARZUM - 357 gün vadeli 214 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

ATATP - Şirketin bağlı ortaklığı ATP GSYO tarafından paylarının sermaye artırımı yoluyla nitelikli yatırımcılara satılması için SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

AVOD - Şirketin kayıtlı sermaye tavanının 300 milyon TL’den 1,3 milyar TL’ye yükseltildiği açıklandı.

AYCES - VBTS kapsamında şirket paylarına 9 Temmuz’a kadar kredili işlem yasağı getirildi.

BMSTL - Şirketin Batı Avrupa bölgesinde Enerji Sektöründe faaliyet gösteren bir müşterisinden yaklaşık 2,1 milyon euro tutarında sipariş aldığı açıklandı.

BVSAN - Şirketin iştiraki BVS Cranes Technologies’in Almanya'da yeni bir fabrika binası satın aldığı ve üretime başladığı belirtildi.

CWENE - Şirketin Yörpaş Yöresel Yiyecekler Pazarlama ile arazi tipi GES kurulumu için 3,8 milyon dolar tutarında sözleşme imzaladığı açıklandı.

Son İşlem Gününde BOFA Milyarlık Satış İle Damga Vurdu Son İşlem Gününde BOFA Milyarlık Satış İle Damga Vurdu

DAGHL - VBTS kapsamında şirket paylarına 9 Temmuz’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

EUPWR - Şirketin %60 pay sahibi olacağı 300 milyon TL sermayeli Euromek unvanlı şirketin kurulmasına karar verildiği açıklandı.

EBEBK - Mayıs ayında mağaza ve e-ticaret kanalından satılan ürün adedinin %14 artarak 7,0 milyona ulaştığı açıklandı.

FENER - Şirketin başkanlığına Ali Koç'un seçildiği açıklandı.

FMIZP - Şirket tarafından euro bazlı raporlama yapılacağı, fonksiyonel para biriminin euro olarak değiştirileceği açıklandı.

GSRAY - Futbol A Takım teknik direktörü Okan Buruk ile 2 yıllık sözleşme imzalandığı ve sezonluk 110,2 milyon TL ücret ödeneceği belirtildi.

GARAN - Bankanın 367 gün vadeli 240,8 milyon dolar ve 178,6 milyon euro tutarında iki ayrı dilimden oluşan sendikasyon kredisi anlaşması imzaladığı açıklandı.

SOFR + - %2,50, euro dilim için Euribor + %2,25 olarak gerçekleştiği açıklandı.

GESAN - Şirketin 2024 yılında yurt içinde 353 milyon dolar, yurt dışında 152 milyon dolar satış beklediği belirtildi.

HALKB - 60 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

HEDEF - Şirketin kayıtlı sermaye tavanının 1 milyar TL’den 10 milyon TL’ye yükseltilmesinin Genel Kurul'da onaylandığı açıklandı.

INFO - 91 gün vadeli 300 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

INGRM - Şirketin Fortinet Partner SYNC etkinliğinde Yılın Distribütörü ödülünü kazandığı ve aynı zamanda Dell Technologies İş Ortakları Ödül Gecesinde de Yılın Distribütörü ödülünü aldığı belirtildi.

ISMEN - 94 gün vadeli 1,7 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.

ISSEN - Şirketin Balıkesir’de devam eden GES kurulumunda 16.640 adet panelden 14.340 adetinin montajının tamamlandığı açıklandı.

KAREL - Şirketin sermayesinin %100’üne sahip olduğu Telesis Telekomünikasyon'u devralmasının SPK tarafından olumlu karşılandığı açıklandı.

KBORU - Mısır'da yerleşik bir tüzel kişilik ile birlikte şirketin %60 paya sahip olacağı bir şirket kurulmasına karar verildiği açıklandı.

LILAK - Şirketin Bitlis’te kurulması planlanan GES projesinin sistem bağlantısı için TEİAŞ’a yapılan Bağlantı Anlaşmasına Çağrı Mektubu başvurusunun uygun bulunduğu açıklandı.

QNBFB - 112 gün vadeli 506 milyon TL tutarında bono ihraç edildi. Ayrıca, bankanın 2022 yılına ait Genel Kurul toplantısında alınan kararların iptaline ilişkin açılan davanın reddedildiği açıklandı.

QNBFL - 6 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

OTTO - Nisan ve Mayıs aylarında

Editör: Ece Çavuşlu