Ankara Üniversitesi Teknokent ile #ARDZY arasında stratejik işbirliği sözleşmesi imzalandı, #AHGAZ halka arzdan elde edilen fonların büyük kısmının şirket satın alımlarında kullanıldığını açıkladı. #ALTNY ise fonların yeni tesis yatırımları, üretim teknolojileri ve işletme sermayesinin güçlendirilmesinde kullanıldığını bildirdi. #BAYRK içinse VBTS kapsamında brüt takas tedbiri ve kredili işlem yasağının süresinin uzatıldığı duyuruldu. #BINHO, Bin Ulaşım'ın iştiraki BinBin Albania Mobility'nin Tiran Belediyesi ile elektrikli skuter kiralama operasyonuna başladığını açıkladı.

#CWENE, GES projeleri için BERA ile 4,1 milyon dolarlık sözleşme imzaladı. #DYOBY, 300 milyon TL tutarında bono ihraç etti. #DOGUB ve #RODRG içinse VBTS kapsamında kredili işlem yasağı getirildi. #ENERY ise 1,8 milyar TL'lik fonun şirket satın alımında kullanıldığını açıkladı. #ELITE, Whole Foods Market için bebek ürünlerinin satışına yönelik anlaşmalar yaptığını belirtti. #GSRAY, Arkham Intelligence ile 3,7 milyon euroluk sözleşme imzaladı. #GEREL, Ankara Teknokent'teki yazılım firmasıyla elektrikli araç şarj istasyonları geliştirmek için anlaşma yaptığını duyurdu. #GLCVY, 1 milyar TL borçlanma aracı ihracı için SPK onayı aldı. #HALKB, 760 milyon TL tutarında bono ihraç etti. #HRKET, fonların makine, ekipman yatırımları ve işletme sermayesi güçlendirmesinde kullanıldığını açıkladı.

#HURGZ, İzmir Gaziemir'deki şubesini kapattığını duyurdu. #ISFIN, 300 milyon TL tutarında bono ihraç etti. #ISMEN, yeni şubeler açma kararı aldığını ve bono ihraç ettiğini açıkladı. #ISCTR, 750 milyon TL tutarında bono ihraç etti. #KONTR, sermaye artırımından elde edilen fonların işletme sermayesi güçlendirmesinde kullanılacağını belirtti. #KUVVA, CK Protein'in yatırımlarına başladığını ve üst pazar geçişi çalışmalarına başladığını bildirdi.

#KRONT, fonların Ar-Ge ve küresel kanal yapımı yatırımlarında kullanıldığını duyurdu. #KTLEV, Bainbridge Gayrimenkul'e ait olan Bursa Nilüfer'deki gayrimenkulün bir kısmını satın aldığını açıkladı. #LINK, IoT destekli güvenlik sistemleri için anlaşma imzaladı. #MGROS, Haziran ayında yeni mağazalar açtığını bildirdi. #MMCAS, Dijital Gündem Medya'nın devrini aldığını ve esas sözleşme değişikliğine gittiğini açıkladı.

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 25 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 25 Temmuz 2024

#SONME, VBTS kapsamında emir paketi tedbiri getirildiğini duyurdu. #TTRAK, fabrika satışlarında yaşanan değişimleri ve üretim rakamlarını paylaştı. #TKNSA ve #TERA, SPK'dan borçlanma aracı ihracı için onay aldığını açıkladı. #YKBNK, 2,1 milyar TL tutarında bono ihraç etti. #VESTL, 360 milyon TL tutarında bono ihraç etti.

#VERUS, iştiraki Aldem Çelik'in sermaye artırımını gerçekleştirdiğini duyurdu. #ZOREN, 3,5 milyar TL borçlanma aracı ihracı için SPK onayı aldığını açıkladı.

Editör: Ece Çavuşlu