5 Haziran Pazartesi günü borsanın açılması ile birlikte temettü dağıtımı yapacak şirketleri bu yazımızda yazdık. Haziran ayı itibari ile toplamda 16 şirket temettü dağıtım miktarlarını açıkladı. Önümüzdaki hafta içinde ise sadece 2 şirket temettü ödemelerini yatırımcıların hesaplarına geçirecek.

Bu Hafta Temettü Ödemesi Yapacak Şirketler

Gimat Mağazacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. ''GMTAS'': Şirket, yatırımcılarına 7 Haziran çarşamba günü tanesi 12.93 TL olan hisse başına 0.1600 TL temettü dağıtımı yapacak. 

Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş. ''GRNYO'': 8 Haziran perşembe günü kâr payı dağıtımı yapacak olan şirket, 4.27 TL fiyatı olan hisse başına yatırımcılarına 0.0560 TL ödeme yapacak. 

Haziran'ın Son Haftasında Temettü Verecek Şirketler Listesi Haziran'ın Son Haftasında Temettü Verecek Şirketler Listesi

temettu-7

Gimat Faaliyeti Nedir ?

Şirketimiz 12 Aralık 1986 yılında yurt içinde, yurt dışında alım, satım , üretim, ithalat, ihracat, transit gıda ticareti yapmak üzere  600 ortakla kurulmuştur.

Misyonumuz:

Gimat çatısı altında faaliyet gösteren işletmelerimize, Ankara ve Türkiye’de iş olanakları. fırsatlar yaratmak, gelecekte yeni iş alanları oluşturulacak yatırımları yaparak ülkemiz insanına yaraşır yaşam ortamları ve kompleksler kurup işletmek, daha fazla insana iş alanı yaratmak ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak.

Vizyonumuz :

Gimat çatısı altında güçlü birliktelikle; Ülke ekonomisine , ülkenin sosyal ve kültürel hayatına yeni değerler kazandırmak,  ülkemizi dünya standartlarının üzerine çıkarma yolunda katkıda bulunmaktır.

GRNYO Faaliyeti Nedir ?

GARANTİ YATIRIM ORTAKLIĞI ANONİM ŞİRKETİ, portföy ve varlık yönetimi ile uğraşan Türkiye merkezli bir yatırım ortaklığıdır. Yatırım portföyü öncelikli olarak yerli ve yabancı borsaların yanı sıra diğer organize borsa dışı piyasalarda işlem gören altın ve diğer değerli metallerden oluşmaktadır.

Editör: Ece Çavuşlu