Yarından itibaren (8 Kasım 2022) geçerli olacak tedbir kararları, Kervansaray Yatırım Holding #KERVN, Viking Kağıt ve Selüloz #VKING, Mia Teknoloji #MIATK ve Sumas Suni Tahta ve Mobilya #SUMAS hisselerinde uygulanacak.

Teknoloji Alanına Yatırım Yapan Şirketten Sermaye Artırım Açıklaması Teknoloji Alanına Yatırım Yapan Şirketten Sermaye Artırım Açıklaması

Volatilite bazlı tedbir sistemi kapsamında, uygulanacak olan tedbir kararları, Borsa İstanbul tarafından KAP üzerinden, yatırımcılara şöyle açıklandı;

borsa ilk işlem gününde tedbir

Kervansaray Yatırım #KERVN – Viking Kağıt #VKING

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında KERVN.E ve VKING.E payları 08/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 07/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir iletim kanalları kısıtlanarak (internet emir yasağı ile) işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas, emir paketi ve tek fiyat işlem yöntemi tedbirleri) internet emir yasağı tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Mia Teknoloji #MIATK

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında MIATK.E payları 08/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 07/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Sumas Suni Tahta ve Mobilya #SUMAS

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında SUMAS.E payları 08/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 07/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.