22 Nisan Şirket ve Borsa Haberleri 22 Nisan Şirket ve Borsa Haberleri

Sasa Polyester #SASA, 7 Kasım tarihinden itibaren 1 ay süreyle, “Emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” kapsamında tedbir uygulanacak olup, tedbirin son bulacağı tarih 06.12.2022 olarak açıklandı.

6 hisse tedbir

E-Data Teknoloji (EDATA), Ersan Alışveriş Hizmetleri (KIMMR) ve Lüks Kadife (LUKSK)

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EDATA.E, KIMMR.E ve LUKSK.E payları 07/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 06/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Naturelgaz (NTGAZ)

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında NTGAZ.E paylarında 07/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 06/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Metro Yatırım Ortaklığı (MTRYO)

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında MTRYO.E payları 07/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 06/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.