Geçtiğimiz Aralık ayında iştiraki Biteks İplik için halka arz başvurusu yaptığını duyuran Bilici Yatırım, halka arz amaçlı esas sözleşme değişikliği başvurusunu geri çektiğini açıkladı.

Bilici Yatırım (BLCYT) KAP üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Doğaya ve insan sağlığına saygılı çevreci enerji projeleri ile kendi enerjisinin %25'ini karşılayan, kendi alanında ülkemizin ihracat odaklı önemli üretim şirketlerinden biri olan,  %21,14 oranında iştirak sahibi olduğumuz Biteks İplik Sanyi ve Ticaret A.Ş.'nin; Sermaye Piyasası Kurulu'na yapmış olduğu halka arz amacıyla kayıtlı sermaye sistemine geçiş ve esas sözleşme değişikliği başvurusu (28.12.2021 tarihinde özel durum açıklaması ile kamuoyuna duyurulan); önümüzdeki dönemde yeni finansallar ile tekrar değerlendirilmek üzere geri çekilmiştir.

Biteks İplik

biteks iplik

Göknur Gıda Halka Arzına SPK’dan Onay Göknur Gıda Halka Arzına SPK’dan Onay

Biteks İplik, Osmaniye’de kurulu, 40.944 iğlik ileri teknoloji ürünü ring ve 72 iğlik airjet makine parkı, çağdaş laboratuarı, üretimle eşzamanlı kontrol sistemleriyle ve de en önemlisi tecrübeli ve konusunda uzman teknik ekibi ile tekstil sektöründe önemli bir yere sahip olmayı hedeflemektedir. Biteks ve Bilici Grup bünyesinde yer alan büküm tesisleri vasıtasıyla üretim programında bulunan tek kat ipliklerin çift katlı düz ve elastanlı şekilleri de üretilmektedir. Üretim teknolojisi ve ürün kalitesine yatırımı esas alan firma, her türlü gelişmeyi yakından takip ederek bünyesine dahil etmeyi prensip edinmiştir.