Hali hazırda 5 fabrika ile üretim yaparak, elde edilen cironun %73’ünün ihracattan geldiğini belirten şirket Yönetim Kurulu Başkanı Nabi Hatipoğlu, bahse konu ihracatın yaklaşık %95’inin Avrupa ülkelerine gerçekleştiğini ifade etti.

europen-2

Önümüzdeki yıl içerisinde 5 milyon Euro’luk bir yatırım ile yeni bir ayna fabrikasına başlayacaklarını belirten Hatipoğlu, yeni ayna fabrikasının da tamamen IKEA’ya çalışmasını hedeflediklerini belirtti. Hatipoğlu yaptığı açıklamada, “Halka arz yapmış şirketlerin, yurt dışı müşteriler nezdinde sürdürülebilirlik anlamında daha pozitif bir algısı oluyor. Bu anlamda bir diğer amacımız şirket algısını ve itibarını yükseltmek. Üçüncü amacımız da daha uygun koşullarda finansman imkanı ile şirketin yeni yatırımlarla karlı büyüme stratejisini desteklemek”  ifadelerine yer verdi.

TNZTP 450 Milyon TL’lik Finansman Kaynağı Sağladı TNZTP 450 Milyon TL’lik Finansman Kaynağı Sağladı

Enerji fiyatları üzerine de değerlendirmelerde bulunan Hatipoğlu, faturaları hafifletmek adına Güneş Enerji Santrali (GES) yatırımlarıyla da toplam elektrik tüketiminin %25’ini buradan karşılayabileceklerini söyledi.