20-21-22 Nisan tarihlerinde halka arz olan İmaş Makina’dan sekizinci tavan fiyat geldi. Halka arz sonrası şirket payları 113% değer kazandı.

Halka arzı 15,00 TL sabit fiyat ve eşit dağıtım yöntemiyle tamamlanan şirketin #IMASM payları işlem görmeye başladığı sekizinci gün itibari ile 32,06 TL fiyat ile güne devam ediyor.

İmaş Makina’nın bugünkü tavan fiyatı ile birlikte, halka arz sonrası paylar 113,73% değer artışı kazanmış durumda.

Açığa Satış ve Kredili İşlemlere Konu Edilemeyecek

Borsa İstanbul’un dün seans bitişi sonrasında KAP üzerinden yaptığı açıklamaya göre, şirket payları 13 Mayıs tarihli işlemlerden, 10 Haziran 2022 tarihli işlemlere kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Enerya Enerji Halka Arz Edecek Enerya Enerji Halka Arz Edecek

imasm hisse

KAP üzerinden yapılan açıklamanın tamamında;

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında IMASM.E, MERCN.E ve ELITE.E payları 13/05/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 10/06/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.” İfadeleri yer aldı.