29 Nisan tarihinde işlem görmeye başlayan İmaş Makina IMASM hisseleri, tavan serisini bozmayarak 11. Tavan fiyata ulaştı.

Eşit dağıtım yoluyla 15 TL sabit fiyatla talep toplayan şirketin 14.000.000 adet payı satışa sunulmuştu. 124.993 yatırımcının halka arz ile pay sahibi olduğu şirketin, işlem tarihinden sonraki değer artışı 184,26% oldu. Halka arza katılan yatırımcılara ise, en fazla 510 TL’lik yatırım karşılığında 34 lot hesaplarına geçmişti.

Halka arz eden şirketlerde bir süredir, bu sayıda tavan serisine ulaşan şirket olmazken, yatırımcı tarafında ise gözler imasm hissesinde.

imaş hisse

A1CAP Halka Arzı Ne Zaman Talep Toplayacak ? A1CAP Halka Arzı Ne Zaman Talep Toplayacak ?

Şirket Tarafından Verilen Taahhütler

Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca, herhangi bir bedelli sermaye artırımı yapılmayacağını ve dolaşımdaki pay miktarının bu suretle artırılmayacağını, bu süre boyunca şirket tarafından yeni bir satış veya halka arz yapılmayacağını ve bedelsiz sermaye artırımları hariç olmak üzere dolaşımdaki pay miktarının artması neticesini doğuracak herhangi başka bir karar alınmayacağını, bu süre boyunca şirket tarafından yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair ya da bedelsiz sermaye artırımları hariç olmak üzer dolaşımdaki pay miktarının artması neticesini doğuracak herhangi başka bir açıklamada bulunulmayacağı taahhüt edildi.