Şirketin halka arzına 45 bin 375 yatırımcı katılarak 97.500.000 adet nominal değerli payların satışının tamamlanması ile, 7 Temmuz 2022’de Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı.

kiler holding tavan fiyat

Dağıtım sırasında tahsisat oranlarında izahnamenin 25.2.3 maddesi kapsamında değişiklik yapılmış ve Yurt İçi Kurumsal Yatırımcı tahsisatı %10’dan %26,1’e çıkarılmış ve Yurt İçi Bireysel Yatırımcı tahsisatı da %90’dan %73,9’a azaltıldı.

Halka arz fiyatı 7,10 TL olarak talep toplayan ve işlem görmeye başlayan Kiler Holding #KLRHO, bugün (20 Temmuz 2022) 7. İşlem gününde 7. Tavan fiyat ile güne devam ediyor.

13,80 TL’ye ulaşan paylar, halka arz fiyatı üzerinden %94,36 oranında değer kazandı.

AVPGY Halka Arzda Kaç Lot Verir? Hangi Bankalarda Var? AVPGY Halka Arzda Kaç Lot Verir? Hangi Bankalarda Var?

Kiler Holding, 22 Şirketle Faaliyet Gösteriyor

-          İnşaat Grubu

Kiler Holding’in inşaat grubu projelerini planlayan, geliştiren ve gerçekleştiren Kiler GYO A.Ş. ve bu projelerin inşaatını üstlenen BİSKON YAPI A.Ş olmak üzere iki temel şirketten oluşmaktadır. Müşteri beklentilerini daima aşmak, yaşam ve yatırım anlamında güven uyandıran projeler yaratmak ve bu projeleri planlanan programlarda tamamlamak grup şirketlerinin öncelikli hedefleridir.

-          Enerji Grubu

Türkiye enerji sektörü sürekli gelişmekte olup, aynı zamanda hızlı bir değişim ve dönüşüm içerisindedir ve içinde bulunulan yüzyılın en nitelikli işgüçlerinden birini barındıran tek başına bir sanayi sektörü olmaktan çıkmış, artık diğer tüm sektörlerin gelişmesine katkıda bulunan ve verimlilik artışını sağlayan bir sektöre dönüşmüştür.

-          Turizm ve Hizmetler

2001 yılında kurduğu Turex A.Ş. ile taşımacılık alanında hizmet vermeye başlayan Kiler, personel taşımacılığı, toplu taşıma, araç ve filo kiralama ve akaryakıt istasyon işletmeciliği gibi farklı alanlarda hizmet üretmektedir. Grubun son yıllarda fokusuna sağlık turizmini de alarak başta Afyon olmak üzerek Türkiye’nin önemli termal merkezlerinde otel yatırımlarına yönelmiştir.

-          Sanayi

Kiler Holding 2004 yılı sonunda özelleştirilen Kütahya Şeker A.Ş’nin, kamuya ait hissenin yarısı olan %42’lik bölümünü satın alarak şeker üretiminde de faaliyet göstermeye başlamıştır. İştiraklerden biri olan Şeker A.Ş. ile şeker paketleme ve dağıtım faaliyetlerini yürütmektedir.
1953 yılından beri gıda sektöründe hizmet veren Kütahya Şeker; kristal toz şeker, küp şeker, küspe ve melas üretimi yapmaktadır. Yılda 240 bin ton pancar işleme kapasitesine sahip Kütahya Şeker A.Ş. Türkiye’nin şeker ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamaktadır.