Mart ayının üçüncü haftasında ise SPK’nın onayladığı iki şirket, yatırımcılardan talep toplayacak. Böylece 10 şirket halka arz işlemlerini tamamlamış olacak.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun onayladığı ve talep toplayacak olan ilk iki halka arz şu şekilde;

Ensari Deri Gıda Sanayi ve Ticaret – 16-17 Mart tarihlerinde, Borsa’da Satış ve 14,00 TL sabit fiyatla yatırımcıdan talep toplayacak.

Halka Arz, Metro Yatırım Menkul Değerler A.Ş’nin liderliğinde, 8.500.000 TL nominal değerli payların “Eşit Dağıtım” yöntemiyle gerçekleşecek. Şirketin borsa kodu #ENSRI olarak belirlendi. Halka arza Borsa İstanbul’da işlem yapma yetkisi bulunan tüm aracı kurum ve bankalar üzerinden katılım sağlanabilecek.

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri16-17-18 Mart tarihlerinde, oransal dağıtım yöntemi ve 14,00 TL sabit fiyatla talep toplayacak.

Borsa İstanbul’da #SMRTG kodu ile işlem görecek olan şirket payları, QNB Finans Yatırım Menkul Değerler’in liderliğinde halka arz edecek. Toplamda 38.208.000 TL nominal değerli payın satışı gerçekleşecek.

Halka Arz Onayı Almayı Bekleyen Şirketler

Tera Yatırım Halka Arz 14 Nisan tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na halka arz başvurusunda bulunan Tera Yatırım’a ait, 22.000.000 TL nominal değerli paylar, oransal dağıtım yöntemi ile halka arz edilecek. 

Aztek Teknoloji Halka Arz Aztek Teknoloji, halka arz başvurusunu 26 Nisan’da Sermaye Piyasası Kurulu’na yaparak tamamladı. Şirketin, 25.000.000 TL nominal değerli payları oransal dağıtım yöntemi ile halka arz olacak.

Tapdi Oksijen Halka Arz Bu yılın başlarında halka arz başvurusunu tamamlayan ve SPK’dan onay bekleyen Tapdi Oksijen  Tınaztepe, 36.000.000 lotu oransal dağıtım yöntemiyle halka arz edilecek. 

Suwen Halka Arz Nisan ayında halka arz başvurusu yapan iç giyim markası Suwen Tekstil, 4.700.000 TL nominal değerli payları oransal dağıtım yöntemi ile halka arz olacak. 

SMM Tekstil Halka Arz 1 Eylül tarihinde şirket kendi resmi web sitesinde halka arz taslak izahnamesini yayınladı. İzahnameye göre, halka arz oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleşecek. 

Tarkim Bitki Koruma Halka Arz Borsa İstanbul’da işlem gören Gübretaş iştiraki Tarkim, Nisan 2021 tarihinde halka arz çalışmalarına başladı, Temmuz ayında ise SPK’ya başvuruda bulundu. 5.000.000 lot bireysel yatırımcıya eşit dağıtım yöntemiyle halka arz olacak. 

Halka Arz Olmayı Bekleyen Şirketler Listesi Güncellendi! Listede Yok Yok İşte Dev Şirketler Halka Arz Olmayı Bekleyen Şirketler Listesi Güncellendi! Listede Yok Yok İşte Dev Şirketler

N11 Halka Arz Taslak izahname ile birlikte, 20 Mayıs 2021 tarihinde SPK’ya başvurusu yapıldı. 33.000.000 lot bireysel yatırımcıya eşit dağıtım yöntemi ile halka arz edilecek. 

Out Medya İletişim Toplam 3.000.000 TL nominal değerli payların halka arzına ilişkin taslak izahname şirketin web sitesinde yayınlandı. Yayınlanan taslak izahnameye göre, halka arz fiyatı 30,00 TL olarak belirlenmiş durumda.  Yurtiçi bireysel yatırımcılara oransal dağıtım yöntemine göre yapılacaktır.

Kimteks Poliüretan Sanayi  33 milyon lot halka arz edecek. Halka arza fazla talep gelmesi halinde 4.950.000 TL nominal değerli paylar da satışa sunularak 37.950.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleşecek.

Halka arzın oransal dağıtım yöntemiyle gerçekleşeceği biliniyor. 

Özsu Balık Üretim Sermaye artırımı yoluyla halka arz edilecek B grubu payların nominal değeri 8.600.000 TL olup, şirketin halka arz sonrası çıkarılmış sermayesine oranı %30,07’dir. Şirketin halka arzı bireysel yatırımcıya oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleşecek. 

Destek Finans Faktoring 16.666.667 TL nominal değerli payların halka arz edilmesi için başvuruda bulunan şirket, aynı zamanda fazla talep gelmesi halinde 2.500.000 TL nominal değerli payları da satışa konu edecek.

Ak Yatırım Menkul Değerler’in liderliğini üstleneceği halka arzda dağıtım yöntemi oransal olarak taslak izahnamede belirtildi. 

Güllük Mandalya Turizm ve Liman Sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz edilecek payların toplam nominal değeri 24.000.000 TL olup, bu payların 7.200.000 TL nominal değerli kısmı sermaye artırımı suretiyle ihraç edilecek olup (B) grubu şirket paylarından, 16.800.000 TL nominal değerli kısmı ise mevcut ortaklara ait halka arz edilecek paylardan oluşmaktadır.

Yurt içi bireysel yatırımcılara dağıtım; Oransal dağıtım yöntemine göre yapılacaktır. 

Sümer Faktoring Alnus Yatırım Menkul Değerler’in liderliğinde halka arz edecek olan Sümer Faktoring’e ait 24.000.000 TL nominal değerindeki payların oransal dağıtım yöntemi ile halka arz edileceği biliniyor.

halka arz

Omega Elektrik Pano İnfo Yatırım Menkul Değerler’in liderliğinde, 11.600.000 adet pay, oransal dağıtım yöntemiyle halka arz olacak. Şirketin Borsa İstanbul kodu #OMEGA olarak belirlendi.

Çavuşoğlu Demir Çelik Geri Dönüşüm Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 5.750.000 adet pay, eşit dağıtım yöntemiyle satışa sunulacak. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #CAVDC olarak belirlendi.

IBS Isıtma Soğutma Havalandırma Tera Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 4.500.000 adet pay, eşit dağıtım yöntemiyle satışa sunulacak. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #IBSSO olarak belirlendi.

Şeker Gayrimenkul Şeker Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 203.388.821 adet pay, oransal dağıtım yöntemiyle satışa sunulacak. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #SEGYO olarak belirlendi.

Akfen Yenilenebilir Enerji Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, satışa sunulacak olan pay adedi, taslak izahname üzerinde yer almadı. Halka arzın dağıtım yöntemi oransal olarak bilinirken, şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu ise #AKFYE olarak belirlendi.

Kayseri Şeker Fabrikası Halk Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 106.000.000 adet pay, oransal dağıtım yöntemiyle satışa sunulacak. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #KAYSE olarak belirlendi.

Mikro Yazılımevi Yazılım İŞ Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 95.907.079 adet pay, satışa sunulacak. Halka arzda dağıtım yöntemi henüz bilinmiyor. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #MKROY olarak belirlendi.

Rubenis Tekstil Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 16.500.000 adet pay, eşit dağıtım yöntemiyle satışa sunulacak. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #RUBNS olarak belirlendi.

Göknur Gıda Maddeleri Enerji İmalat Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 99.750.000  adet pay satışa sunulacak. Halka arz yöntemi henüz açıklanmadı. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #GOKNR olarak belirlendi.

LDR Turizm Tera Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 20.400.000 adet pay, eşit dağıtım yöntemiyle satışa sunulacak. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #LIDER olarak belirlendi.

Makim Makine Halk Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 21.280.000 adet pay, eşit dağıtım yöntemiyle satışa sunulacak. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #MAKIM olarak belirlendi.

Consus Enerji İşletmeciliği Garanti Yatırım Menkul Kıymetler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 115.500.000 adet pay, oransal dağıtım yöntemiyle satışa sunulacak. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #CONER olarak belirlendi.

İmaş Makine Sanayi A1 Capital Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 14.000.000 adet pay, eşit dağıtım yöntemiyle satışa sunulacak. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #IMASM olarak belirlendi.

Yayla Agro Garanti Yatırım Menkul Kıymetler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 121.500.000 adet pay, oransal dağıtım yöntemiyle satışa sunulacak. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #YYLGD olarak belirlendi.

Koroplast Temizlik Ambalaj Ürünleri Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 78.500.000 adet pay, oransal dağıtım yöntemiyle satışa sunulacak. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu henüz belli olmadı.

Netcad Yazılım Ak Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 18.000.000 adet pay, satışa sunulacak. Halka arzda dağıtım yöntemi açıklanmazken, şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #NETCD olarak belirlendi.

Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık İnfo Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 34.600.000 adet pay, eşit dağıtım yöntemiyle ve 3,38 TL sabit fiyatla satışa sunulacak. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #EFELR olarak belirlendi.

Kıraç Galvaniz Alnus Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 28.500.000 adet pay, eşit dağıtım yöntemiyle satışa sunulacak. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #TCKRC olarak belirlendi.