Halka arz takvimine bakıldığında sırada bekleyen 30’u aşkın şirket taslak izahnamelerini SPK’ya ulaştırmış durumda. Diğer taraftan ise, onay bekleyen şirketlere her hafta yenileri eklenmeye devam ediyor.

Yatırımcı ise daha çok bültenden Borsa’da Satış, eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edecek olan şirketlere daha fazla ilgi gösteriyor.

Mart Ayında Yedi Şirket İşlem Görmeye Başladı

Ocak ayı halka arz açısından sessiz geçerken, Mart ayında ise, Borsa İstanbul’da yedi şirket işlem görmeye başladı.

Sadece Mart ayı içerisinde işlem görmeye başlayan şirketler; Investco Holding, Hitit Bilgisayar, Koleksiyon Mobilya, Gezinomi Seyahat, Gürsel Turizm, Ensari Deri ve son olarak 24 Mart’ta Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri oldu.

halka arzlar

Bu şirketler arasında bireysel yatırımcıya eşit dağıtım yöntemiyle halka arz olan şirketler ise;

Halka Arzlar Tekrar Pozitif Sinyaller Verdi! İşte Yeni Halka Arzlar Rekora Gidiyor Tavan Bozmadı Halka Arzlar Tekrar Pozitif Sinyaller Verdi! İşte Yeni Halka Arzlar Rekora Gidiyor Tavan Bozmadı

Investco Holding, Gürsel Turizm ve Ensari Deri. Payları işlem görmeye başlayan bu 3 şirketin son durumlarına baktığımızda ise;

Investco Holding 24,00 TL sabit fiyat ile halka arz olurken, 23 Mart tarihli son kapanış fiyatı 30,38 TL

Gürsel Turizm 8,25 TL sabit fiyat ve eşit dağıtım yöntemiyle halka arz olup, 23 Mart tarihli son kapanış fiyatı 8,34 TL olarak gerçekleşti.

Ensari Deri, 14,00 TL sabit fiyat ve eşit dağıtım yöntemiyle halka arzı gerçekleşti. Şirket 22 Mart tarihinde ilk işlem gününe başladı ve 23 Mart tarihinde son kapanış fiyatı 16,94 TL oldu.

24 Mart Tarihli Bültende Hangi Şirket Halka Arz Onayı Alacak?

Sermaye Piyasası Kurulu’nun haftalık yayınladığı bülten ekstra durumlar dışında Perşembe akşamları paylaşılıyor.

Bu akşam bültende duyurulması beklenen şirketlerden birkaçı şu şekilde;

Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık İnfo Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 34.600.000 adet pay, eşit dağıtım yöntemiyle ve 3,38 TL sabit fiyatla satışa sunulacak. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #EFELR olarak belirlendi.

Suwen Halka Arz Nisan ayında halka arz başvurusu yapan iç giyim markası Suwen Tekstil, 4.700.000 TL nominal değerli payları oransal dağıtım yöntemi ile halka arz olacak. 

Kimteks Poliüretan Sanayi  33 milyon lot halka arz edecek. Halka arza fazla talep gelmesi halinde 4.950.000 TL nominal değerli paylar da satışa sunularak 37.950.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleşecek.

Göknur Gıda Maddeleri Enerji İmalat Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 99.750.000  adet pay satışa sunulacak. Halka arz yöntemi henüz açıklanmadı. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #GOKNR olarak belirlendi.