Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem görmek üzere, Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri’nin halka arz başvurusu onaylandı. HKTM koduyla halka arz edecek.

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler’in liderliğinde, Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri, 12.000.000 adet payını, eşit dağıtım yöntemiyle 11,00 TL fiyatla satışa sunacak.

Halka arzda toplam 12 milyon adet pay satışa sunulacak olup, 10 milyon TL nominal değerli kısmı sermaye artırımı suretiyle, 2 milyon TL nominal değerli kısmı ise ortak satışı ile gerçekleşecek. Halka arz, 10-11-12 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun 4 Ağustos 2022 tarihli yayınladığı bültende yer alan bilgilere göre,

Atıf Tunç ATIL’ın sahip olduğu 1.100.000 TL, Nilüfer ATIL’ın sahip olduğu 500.000 TL ve İlham ÇELEBİ’nin sahip olduğu 400.000 TL nominal değerli B grubu paylar halka arz edilmektedir.  1 TL nominal değerli paylar 11,00 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacaktır

238--402-hktm_images_robotic

Hidropar Hareket Kontrol, 1998 yılında 3 kişilik bir ekiple yola çıkan, bugün itibariyle Türkiye’nin 854. AR-GE merkezi olarak onaylanmış bir mühendislik firması.

 AR-GE faaliyetlerini “Mekanik Otomasyon & Robotik” ve “Hidromekanik Sistemler” olmak üzere iki ana başlık altında sürdüren Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri, geliştirdikleri ürünleri yurtdışı pazarına açmayı hedefliyor.

Halka Arz Gelirleri Nerede Kullanılacak

Şirket, halka arzdan elde edeceği geliri 4 madde ile şu alanlarda değerlendirecek;

BİEN YAPI Halka Arz Olacak BİEN YAPI Halka Arz Olacak

%25 Yeni Üretim Tesisi Yatırımının Finansmanı

%25 Yeni şirket satın alınması

%30 İşletme sermayesinin finansmanı

%20 Finansal borç ödemeleri

Şirket Tarafından Verilen Taahhütler

Şirket, paylarının Borsa İstanbul A.Ş’de işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca, herhangi bir bedelli sermaye artırımı yapılmayacağını ve dolaşımdaki pay miktarının bu suretle artırılmayacağını taahhüt etmiştir.