1998 yılında kurulan mühendislik firması, hareket kontrol ihtiyacının olduğu hemen hemen tüm sektörlerle iş birliği içinde. AR-GE faaliyetlerini “Mekanik Otomasyon & Robotik” ve “Hidromekanik Sistemler” olmak üzere iki ana başlık altında sürdüren Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri, geliştirdikleri ürünleri yurtdışı pazarına açmayı hedefliyor.

hidropar bina 2

Sektörde Leed Gold Yeşil Bina Sertifikası Alan İlk Firma

Sürdürülebilir ve yeşil enerji kullanımı da HKTM için vazgeçilmezlerin başında geliyor. Çevre dostu fabrikada gerçekleştirdikleri yenilikçi uygulamalar, yüksek enerji ve su verimliliği, iç ortam kalitesi, malzeme ve kaynakların etkin kullanımı, çevreci ve sürdürülebilir politikalarıyla, dünyanın en prestijli, tanınırlığı ve kabul edilebilirliği en yüksek yeşil bina sertifikası olan LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) kriterlerini yerine getirerek, bu sertifikayı LEED GOLD seviyesinde almaya hak kazanan sektöründe ilk, Türkiye'deki 14. Fabrika ünvanına sahip.

Halka Arz Detayları

Halka arzda toplam 12 milyon adet pay satışa sunulacak olup, 10 milyon TL nominal değerli kısmı sermaye artırımı suretiyle, 2 milyon TL nominal değerli kısmı ise ortak satışı ile gerçekleşecek.

hktm fabrika 3

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri’nin halka arzı tüm yatırımcı grubuna eşit dağıtım yöntemiyle yapılması planlanıyor.  Şirket paylarının halka arzı, A1 Capital tarafından “Borsa’da Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi” uygulanarak BİAŞ Birincil Piyasa’da gerçekleştirilecek.

Otomotivin Lider Akü Şirketi Halka Arz Olacak! 75 Milyon Pay Dağıtılacak Otomotivin Lider Akü Şirketi Halka Arz Olacak! 75 Milyon Pay Dağıtılacak

Halka arz tarihi; Açıklanmadı

Halka arz fiyatı; Açıklanmadı                                               

Dağıtım yöntemi; Eşit dağıtım (Borsa’da Satş – Sabit Fiyat)

Satışa sunulacak pay miktarı; 12.000.000

Halka arz, Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da “Borsa’da Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış” yöntemi ile yapılacağından herhangi bir yatırımcı grubuna tahsisat yapılmayacak.

Şirket Tarafından Verilen Taahhütler

Şirket, paylarının Borsa İstanbul A.Ş’de işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca, herhangi bir bedelli sermaye artırımı yapılmayacağını ve dolaşımdaki pay miktarının bu suretle artırılmayacağını taahhüt etmiştir.

hktm pres

Halka Arz Gelirleri

Şirket paylarının halka arzı ile, şirketin gelecekte yapmayı planladığı yatırımlar şöyle;

%25 Yeni Üretim Tesisi Yatırımının Finansmanı

%25 Yeni şirket satın alınması

%30 İşletme sermayesinin finansmanı

%20 Finansal borç ödemeleri