23 Mayıs'ta Borsa ve Şirketlerden Haberler 23 Mayıs'ta Borsa ve Şirketlerden Haberler

GSD Holding A.Ş. (GSDHO) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şirketin kuru yük gemisinin satışına ilişkin detaylar paylaşıldı. Şirket tarafından yapılan bildiride satışa ilişkin detaylar da paylaşıldı. Yapılan açıklamada GSD Shipping B.V. bünyesinde bulunan Zeyno Maritime Limited şirketine ait Zeyno isimli kuru yük gemisinin satışının gerçekleştirildiği bildirildi.

718 MİLYON TL'LİK SATIŞ

GSD Holding A.Ş. (GSDHO) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiriye göre şirketin tamamına sahip olduğu GSD Shipping B.V. bünyesinde bulunan ve Malta'da Zeyno Maritime Limited şirketine ait olan Zeyno isimli kuru yük gemisinin 22.2 milyon dolar kaşılığında alıcısına teslim edildiği bildirildi. Taraflar arasında müzakere ve pazarlık yöntemi ile belirlenen fiyat peşin ödeme şeklinde alındığı bildirildi. Şirket tarafından yapılan bu satış dün akşam saatlerindee duyuruldu.

Şirket tarafından KAP'a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimizin 27.02.2024 tarihli Özel Durum Açıklamasına konu, Şirketimizin sermayesinin tamamına sahip olduğu bağlı ortaklığı GSD Shipping B.V. bünyesinde tüm paylarına sahip olduğu Malta'da kurulu Zeyno Maritime Limited şirketine ait Zeyno isimli kuru yük gemisinin satışına karar verilmiş ve satış işlemleri bugün tamamlanarak gemi teslimi gerçekleşmiştir.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir."

GSDHO HİSSELERİ NE DURUMDA

Borsa İstanbul'da GSDHO koduyla işlem gören hisseler 10 Mayıs kapanış itibariyle 4,39 TL seviyesinde. Şirketin hisseleri aylık bazda yüzde 1,13 değer kaybı yaşarken yıllık bazda ise yüzde 60,81 oranında değer artışı yaşadı. Fakat bu artışın enflasyonun altında kalması nedeniyle yatırımcıların yüzü gülmedi. Şirket tarafından alınacak yeni kararlar ve yapılacak yeni yatırımlarla birlikte hisse fiyatlarında değişme yaşanabilir.

Editör: Umut Köse