Halka arz edilen 210 milyon payın satışı, 12,50 TL’den tamamlanarak, bugün (18 Ocak) Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayan ASTOR Enerji, %10 değer kazanarak 13,75 TL’ye ulaşırken, tavan fiyatta bekleyen 85 milyon lot ile dikkat çekti.

astor derinlik

Seans başlangıcından önce, düzenlenen gong töreninde açıklamada bulunan Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Astor Enerji, gelen yüksek taleple, 2 milyar 625 milyon TL halka arz geliri ve 691 bin yatırımcıya gerçekleştirilen satışla başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Sektöründe kırk yıllık sanayi tecrübesi ile İSO 500 listesinde yer alan Astor Enerji’nin Borsa İstanbul ailesine katılmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz.” İfadelerini kullandı.

SPK'dan Bayram Öncesi Halka Arz Onayı Geldi! SPK'dan Bayram Öncesi Halka Arz Onayı Geldi!

Yatırım Fırsatlarını Değerlendirmeyi Hedefliyoruz

astor gong

Astor Enerji Genel Müdürü Hakan Ünsal, “Bugün son teknoloji ile donatılmış Avrupa’nın en büyük transformatör üretim tesislerinden olan fabrikamız, Ar-Ge Merkezi’miz, Avrupa’nın en büyük kapasitesine sahip laboratuvarlarından biri olan test laboratuvarımız, 6,6 MW kurulu güce sahip çatı Güneş Enerji Santrali’miz ve bin 500’ün üzerinde çalışanımızla ülkemiz için değer yaratıyoruz. Türkiye’nin yanı sıra dünyada 90’ın üzerinde ülkeye ürünlerimizi ulaştırıyoruz.  Rekor taleple sonuçlanan halka arzımızdan aldığımız güçle, Türkiye'deki yerli üretici olarak liderliğimizi sürdürürken, uluslararası pazardaki mevcut payımızı artırmayı ve markamıza değer katacak yatırım fırsatlarını değerlendirmeyi hedefliyoruz.” Dedi.