İmaş Makina halka arz tarihi 20-21-22 Nisan 2022

Halka arz fiyatı 15,00 TL sabit fiyat

Satışa sunulacak pay sayısı 14.000.000

Yurt İçi Bireysel Yatırımcıya tahsisat oranı %30 olarak belirlendi. Bu bağlamda toplamda 4.200.000 adet payın satışı Yurt İçi Bireysel Yatırımcıya gerçekleştirilecek.

Halka arzda satış, A1 Capital liderliğinde oluşturulacak konsorsiyum tarafından “Sabit Fiyat ile Talep Toplama” ve “En İyi Gayret Aracılığı” yöntemi ile gerçekleştirilecek.

Yüzde 26,35 Düşüş Yaşayan Hissede Tabanda Bekleyen Lot Sayısı 9 Milyonu Aştı Yüzde 26,35 Düşüş Yaşayan Hissede Tabanda Bekleyen Lot Sayısı 9 Milyonu Aştı

Yurt içi bireysel yatırımcılara tahsis edilen toplam lot miktarı talepte bulunan yatırımcı sayısına bölünecek ve bu suretle bulunan tutar ve altındaki alım talepleri karşılanacak.

İmaş Halka Arz Kaç Lot Verir?

Bu tabloya bakıldığında, yatırıma göre kaç lot vereceğini bulmak kesin olmamakla birlikte, katılımcı sayısı tahminlerine göre aşağıdaki sonuçları elde edebiliriz.

İmaş halka arzına 150 bin katılım olması halinde; 420 TL’lik yatırım karşılığında 28 lot

170 bin Yurt İçi Bireysel yatırımcının katılması halinde, 375 TL karşılığında 25 lot

200 bin yatırımcının katılması halinde, 315 TL karşılığında 21 lot

220 bin yatırımcının talepte bulunması durumunda 285 TL karşılığında 19 lot

250 bin yatırımcını talepte bulunması halinde ise 255 TL karşılığında 17 lot hesaplara geçecektir.

İmaş Makine’nin halka arz öncesinde ve halka arz sonrasında ortaklık yapısı aşağıdaki gibi olacaktır;

imaş halka arz sonrası-1

Şirket Tarafından Verilen Taahhütler

Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca, herhangi bir bedelli sermaye artırımı yapılmayacağını ve dolaşımdaki pay miktarının bu suretle artırılmayacağını, bu süre boyunca şirket tarafından yeni bir satış veya halka arz yapılmayacağını ve bedelsiz sermaye artırımları hariç olmak üzere dolaşımdaki pay miktarının artması neticesini doğuracak herhangi başka bir karar alınmayacağını, bu süre boyunca şirket tarafından yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair ya da bedelsiz sermaye artırımları hariç olmak üzere dolaşımdaki pay miktarının artması neticesini doğuracak herhangi başka bir açıklamada bulunulmayacağı taahhüt edildi.