İş Yatırım, günlük olarak analistler tarafından hazırlanan verileri yatırımcıları için sunmaya devam ediyor. 3 Mayıs'ta hareketlenmesi muhtemel hisseler belli oldu. Son dönemde yatırımcılar hareketlenmesi muhtemel hisseleri günlük olarak takip ederek yatırımlarını farklı şekilde yönlendirebiliyor. Yatırımlarını riske atmak istemeyen birçok yatırımcı aracı kurumlar tarafından sunulan verileri sürekli olarak inceleyerek fikir sahibi olmaya devam ediyor.

Analistler tarafından yapılan değerlendirmelere göre 3 Mayıs tarihinde hareketlenmesi muhtemel hisseler belli oldu. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,28 yükselerek 10.237,02 puanla rekor seviyeden başladı. Açılışta BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 28,37 puan ve yüzde 0,28 artarak 10.237,02 puana çıktı. Bankacılık endeksi yüzde 0,68 ve holding endeksi yüzde 0,06 artış kaydetti.

BUGÜN HAREKETLENMESİ MUHTEMEL HİSSELER

3 Mayıs itibariyle İş Yatırım analistleri tarafından yapılan değerlendirmeye göre bugün hareketlenmesi muhtemel 6 farklı hisse bulunuyor. Bu hisseler; Arçelik (ARCLK), BİM (BIMAS), Şişecam (SISE), Tüpraş (TUPRS), Türk Hava Yolları (THYAO) ve Vakıfbank (VAKBN) olmakta. İşte İş Yatırım tarafından yayınlanan verilere göre diğer detaylar..

Arçelik (ARCLK)

Iş Yatırım 3Mayıs

BİM (BIMAS)

Iş Yatırım 3Mayıs2

Şişecam (SISE)

Iş Yatırım 3Mayıs3

Tüpraş (TUPRS)

Iş Yatırım 3Mayıs4

Türk Hava Yolları (THYAO)

Iş Yatırım 3Mayıs5

Vakıfbank (VAKBN)

Son Halka Arzda Patron Alımı Sonrası Hisseler Yükselişe Geçti Son Halka Arzda Patron Alımı Sonrası Hisseler Yükselişe Geçti

Screenshot 1

İş Yatırım müşterilerine sunduğu bu hizmet sayesinde kişilerin günlük olarak verileri daha iyi analiz edebilmesini sağlıyor. Hisse fiyatlarındaki değişim genellikle alım-satım işlemlerine göre şekillenirken şirketler tarafından yapılacak yeni açıklamalar bu durumu tetikliyor. Şirketler tarafından yapılan yeni iş anlaşmaları, pay geri alımları ve bedelsiz sermaye artırım kararları hisse fiyatlarında ani bir değişim yaşanmasına neden olabiliyor.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Editör: Umut Köse