Aselsan Şirketinin Temettü Kararı Netleşti Aselsan Şirketinin Temettü Kararı Netleşti

Borsada yer alan iki şirketten olan TUPRS ve Gesan, bedelsiz sermaye artırımı yapacaklarını açıklamışlardı. Bu açıklamalarının ardından en çok merak edilen konulardan biri de sermaye artırımı tarihi ne zaman ? TUPRS ve GESAN hisselerinin bedelsiz sermaye artırımı tarihleri sizlerle...

TUPRS Bedelsiz Sermaye Artırmı Tarihi

Türkiye Petrol Rafinerileri (TUPRS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) tarafından yaptığı açıklamada, bedelsiz sermaye artırımının tarihini açıkladı. Şirket, 275.256.514 TL olan sermayesinin yüzde 600 yükseltilerek 1.926.795.598 TL’ye yükseltilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurmuştu. Bu başvuru SPK tarafından onaylanarak 4 Nisan 2023 tarihi verildi.

tuprs-sermaye-artirimi-1

GESAN Bedelsiz Sermaye Artırımı Tarihi

Borsada, GESAN koduyla işlem gören Girişim Elektrik Sanayi ve Taahhüt ve Ticaret, yatırımcıları bedelsiz sermaye artırımından yararlanacağı başlangıç tarihinin 3 Nisan 2023 olduğunu duyurulmuştur.

gesan-sermaye-artirimi

Şirket 115.000.000 olan ödenmiş sermayesinin 460.000.000 TL’ye artırılacağını duyurmuştu.

TUPRS Faaliyeti Nedir ?

Üretime 1961 yılında 1 milyon ton/yıl ham petrol işleme kapasitesi ile başlayan İzmit Rafinerisi’nin , yıllar içinde gerçekleştirilen önemli kapasite artırımları ve beyaz ürün verimliliğini artırıcı modernizasyon çalışmaları sonucunda ham petrol işleme kapasitesi 11,3 milyon ton/yıl olarak tescil edilmiştir.

GESAN Faaliyeti Nedir ?

Girişim Elektrik Sanayi olarak elektriğin üretimi, iletimi, dağıtımı ve kontrolü aşamalarının tamamında hem anahtar teslim taahhüt, hem de çok geniş bir yelpazede ürünün ve sistemin üretim ve tedariğini yapıyor, mühendislik ve üretim gücümüzle kurulduğumuz 1999 yılından bu yana stratejik adımlarla sürekli olarak büyümeye devam etmektedir.

Editör: Ece Çavuşlu