Lüks Kadife Ticaret şirketi tarafından bugün 28 Nisan 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirge ile yatırımcısına temettü dağıtacağını açıkladı. Şirket tarafından genel kurulda onaylanan kar payı dağıtımına ilişkin detaylar yazımızda sizlerle.

LUKSK Temettü Kararı 

Şirketin KAP'a yaptığı açıklamada 2022 yılı karından pay sahiplerine pay başına brüt 0,40 TL, net 0,36 TL nakit temettü dağıtılması kararının Genel kurulda onaylandığı açıklandı. Temettü ödeme tarihi 29 Mayıs 2023 olarak belirlendi.

LUKSK Faaliyeti Nedir ?

1972 yılında, pamuklu kadife kumaş imalatı yaparak imalat hayatına başlayan Lüks Kadife, bugün Kanada'dan Çin'e, Rusya'dan Fas'a ve bütün Avrupa ülkelerine düz ve jakarlı kadife kumaş ihracatı yapan bir değer haline geldi. Lüks Kadife, üretiminin yarıdan fazlasını ihraç etmekte olup, sektörde trendleri belirleyen firmalar ile iş birliği içerisinde, gerek proje işleri gerekse endüstriyel alanlarda faaliyetlerine devam etmektedir.

Son 1 Aya Göre Yüzde 2 Kaybettiren Hisseden Sermaye Artırım Açıklaması Son 1 Aya Göre Yüzde 2 Kaybettiren Hisseden Sermaye Artırım Açıklaması

İpliğin tedarikinden itibaren, katlama-büküm-çözgü operasyonlarını, dokuma ve boyama işlemlerini tam bir entegrasyon ile kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Lüks Kadife, tekstil dünyasındaki gelişmeleri yakından takip ederek, gerek moda gerekse teknik anlamda sürekli kendini geliştirerek sektördeki yerini sağlamlaştırmayı hedeflemektedir. Geri dönüşümlü (Recycle) iplik kullanımı, FR apre uygulamaları ve daha birçok yenilikçi ve çevreci imalat ile Lüks Kadife sektördeki vizyon sahibi firma ünvanını korumayı kendisine misyon edinmiştir.

Editör: Ece Çavuşlu