Kartal Yenilenebilir Enerji Halka Arz Edecek

Halka arz olmak için başvuruda bulunmak isteyen şirketler arasına, geçtiğimiz günlerde Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. de katılmıştı. Şirketin bu başvurusu SPK tarafından onlayandı ve bültende yayınlandı. Peki halka arz detayları neler?

Kartal Yenilenebilir Enerji Halka Arz Edecek

Kartal Yenilenebilir Enerji tarafından taslak izahname yayınlandı. Bu izahnamede şirketin halka arz detayları ile ilgili bilgi verildi. Bu detaylar, A1 Capital’in web sitesinde yayınlandı. Aktarılan bilgiler şöyle;

Şirketin halka arzındaki aracı kurumun, A1 Capital Yatırım Menkul Değerler olacağı açıklandı. Halka arzın Temmuz ayında yapılması planlanıyor. Halka arz tarihleri henüz belli değil ancak talep toplamanın 2 iş gününde yapacağı, açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

Şirketin halka arzında mevcut sermaye artırımı nedeniyle 10.000.000 TL nominal değerli olan B grubu paylar ile şirket ortaklarından Orhun Kartal’ın sahip olduğu 5.000.000 TL nominal değerli B grubu payların halka arzı gerçekleştirilecek. Buna göre toplamda 15 milyon TL nominal değerli olan B grubu payların, halka arzı yapılacak.

Şirketin 15 milyon TL değerindeki payları halka arz edildiğinde çıkarılmış sermayeye oranı ise %27,27 olarak gerçekleşecek. Şirketin halka arzı için A1 Capital aracılık edecek. Halka arz Borsa İstanbul’da, sabit satış, sabit fiyatla talep toplama şeklinde yapılacak.

Halka arza katılmak isteyen yatırımcıların Borsa İstanbul’da işlem yapmaya yetkisi olan aracı kurumlara başvuruda bulunması gerekiyor. Bu halka arzda kredi kartı yoluyla talep alınmayacağı da belirtildi. Şirketin hisseleri için Borsa İstanbul Birincil Piyasada talep toplanacak ve saatleri 10.30-13.00 arasında olacak.