Kimteks Poliüretan Sanayii ve Ticaret A.Ş (KMPUR) 375 milyon TL’lik siparişi aldığını yatırımcısına duyurdu. Şirket rigid sektörüne ait siparişin teslimatlarını Nisan ayı sonuna kadar yapacağını da açıkladı. Yapılan bu iş anlaşması sonucunda KMPUR şirketinin cirosu ve karlılığı da artmış olacak.

KMPUR 2022 4. çeyrek bilanço verilerinde 2022 yılı net karının yüzde 89 artırarak 597.361 TL'ye yükselttiğini yatırımcısı ile paylaştı.

KMPUR KAP Açıklaması

Şirketin yeni aldığı sipariş hakkında KAP'a yaptığı açıklamada; “Şirketimiz, Rigid sektörüne yönelik daha önce 2023 Nisan ayı sonuna kadar teslim edilmek üzere alınan siparişlere ek olarak; 2023 2. çeyrek için toplam 375 milyon TL tutarında yeni satış siparişi almıştır. Bu tutarın 250 milyon TL'lik kısmı; deprem konteynerlerinde kullanılmak üzere, sandviç panel üreticisi firmalarla yapılan yeni satış bağlantıları olmuştur ve 2023 Mayıs sonuna kadar teslim edilecektir.” açıklamalarında bulunuldu.

KMPUR Hissesi Ne Kadar ?

Borsa İstanbul'da işlem gören KMPUR, yeni iş anlaşması haberi sonrası artışa geçmiş durumda, borsanın üçüncü gününde açılışını pozitif yaparken güncel olarak yüzde 3,43'lük artış ile ''93.60'' liradan işlem görmektedir.

kimpur-is-anlasmasi

Bayram Öncesinde 7 Şirket Bedelsiz Sermaye Artırımına Gidiyor! Bayram Öncesinde 7 Şirket Bedelsiz Sermaye Artırımına Gidiyor!

KMPUR Faaliyeti Nedir ?

Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu içerisinde yer alan Kimpur, 129.000 ton üretim kapasitesi ile bölgedeki en büyük kapasiteye sahip poliüretan sistem evidir. 45’ten fazla ülkeye ihracat yaparak sektöre öncülük etmektedir. Üretimi yapılan poliüretan sistemler ayakkabı, otomotiv, mobilya ve yalıtım / inşaat sektörlerinde kullanılmaktadır.

Kimpur, MDI prepolimer ve formüle edilmiş poliol üretiminde uzmanlaşmış yenilikçi bir şirkettir. Üretimini yaptığımız sistemler ayakkabı, otomotiv, mobilya ve yalıtım / inşaat sektörlerinde kullanılmaktadır. Ürün grupları ise; ayakkabı sistemleri, rigid sistemleri, flexible sistemleri, prepolimerler, polyester polioller ve termoplastik poliüretanlardan oluşmaktadır.

Editör: Ece Çavuşlu