Mercan Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MERCN) tarafından 28 Temmuz 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Yenilenebilir Enerji Yatırımı İle ilgili açıklama yapıldı. Mercan Kimya faaliyet gösterdikleri fabrikasının çatısına kendi enerjilerini üretebilmek için yatırım kararı aldı.

Gayrimenkul Şirketi, 7.5 Milyar TL'lik Taşınmaz Satın Aldı! Gayrimenkul Şirketi, 7.5 Milyar TL'lik Taşınmaz Satın Aldı!

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan açıklamada, 

''06.06.2022 tarihinde duyurusunu yaptığımız Bağlı ortaklıklarımızdan S.C Rowax Global SRL’nin 1300 m2’lik fabrika çatısı üzerine, 115 MWh/yıl elektrik tüketimini karşılayacak olan GES Panelleri ile Yenilenebilir Enerji Yatırımı tamamlanmış ve devreye alınarak öz tüketim amaçlı üretime geçmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' denildi.

Mercan Kimya Faaliyeti Nedir ?

Mercan Kimya 1977 yılında kurulmuş olup, Türkiye'nin ilk parafin üreten firmalarından biri olma özelliği taşımaktadır. Mercan Kimya parafin ihtiyaçlarının milli ve özgün olarak karşılanması amacıyla başladığı faaliyetlerini geliştirerek bugün uluslararası ölçekte bir firma haline gelmiştir. Geliştirdiği ürünlerini dünyanın dört bir yanına ihraç etmekte, yarattığı güven ve çözüm ortaklıkları ile ulusal ve uluslararası müşterilerine hizmet vermektedir.